Libuše Šafránková se vrací do filmu jako kouzelnice Micimutr!

16.11.2011

Velkolepě pojatá pohádka s hvězdným obsazením vstupuje do českých kin! Celému filmu vévodí Libuše Šafránková jako kouzelnice Micimutr a ve vedlejších rolích uvidíme Jiřího Bartošku a Jaroslavu Kretschmerovou v rolích královského páru, Vojtěcha Dyka jako zákeřného prince nebo Martina Dejdara v roli dvorního kuchaře.

mici
Foto: CinemaArt

Nad královským hradem krouží stín velikého draka, princezna Karolína si s pláčem zkouší černé smuteční šaty a na nádvoří hoduje pár pozvaných princů. Žádnému z princů se ale nechce riskovat svůj život a postavit se tříhlavému drakovi. Jen jediný člověk z celého království se odváží přijít k dračí sluji a pustit se do předem ztraceného boje.

Je to mladý loutkář Vítek (Ondřej Novák), který už dlouho a tajně princeznu miluje. Když je nejhůř, dostane se mu nečekané pomoci od kouzelnice se záhadným jménem Micimutr (Libuše Šafránková), která ovšem záchranu princezny podmíní velice přísným a nepřekročitelným požadavkem. Pokud jej Vítek nesplní, bude jeho milovaná princezna Karolína okamžitě vydána drakovi – protože, jak říká Micimutr, dobré skutky se přece nedělají s vyhlídkou na odměnu ...

Režisér a příležitostný herec Vít Karas (33) se do filmového, resp. televizního světa zapsal několika ceněnými krátkými filmy (Malý svět, Pouta nejsilnější), ale také úspěšným seriálem TV Nova Dokonalý svět. Jako herec se objevil ve filmu Kameňák či v seriálu Redakce. Pohádka Micimutr je tedy jeho celovečerním režijním debutem.

Snímek, který produkovala Česká televize, byl původně určen k odvysílání na Štědrý den, ale nakonec se veřejnoprávní televize rozhodla, že jej vyšle do kin. Snad i proto je film Micimutr přirovnáván k pohádce Anděl Páně, která měla podobný osud.

První diváci a kritici se shodují, že konečně po několika letech vznikla na Kavčích horách slušná a vtipná pohádka, za kterou se nemusí tvůrci stydět. Díky chytrému scénáři a kvalitním hereckým výkonům tak jistě odpustíme i skutečnost, že pohádka tak úplně nepatří do kin, neb z ní na první pohled "sálá" televizní výprava.

Česká pohádková komedie Micimutr vstupuje do kin 17. listopadu 2011.

Fandím
14 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Ondřej Novák, Vít Karas, Marika Šoposká, Vojtěch Dyk, Martin Dejdar, Jaroslava Kretschmerová, Jiří Bartoška, Libuše Šafránková

Filmy:
Micimutr

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, České celebrity, youtube.com, youtube, české filmy, české herečky, herci, youtube video, čeští herci, čeští režiséři, režiséři, pohádky, český film, Právě v kinech, české pohádky, Vít Karas režie, Vít Karas pohádka, Víta Kars film, Micimutr pohádka, Micimutr trailer, Micimutr foto, Micimutr fotky, Micimutr premiéra, Micimutr ukázka, Micimutr video, Vít Karas Micimutr, Libuše Šafránková Micimutr, Micimutr film
TOPlist