Líbáš jako ďábel aneb Marie Poledňáková vrací úder!

14.05.2012

Režisérka volně navazuje na divácký hit Líbáš jako Bůh, který se stal nejnavštěvovanějším snímkem roku 2009! Pokračování s názvem Líbáš jako ďábel nám opět nabídne pohled na střední a starší generaci, která také prožívá své "každodenní radosti a strasti" - tentokrát v mírně rozjuchaném marockém duchu!

dabel
Foto: Falcon

Helenin bývalý manžel, nevěrný spisovatel Karel (Jiří Bartoška) se sice konečně odstěhoval ze společné domácnosti, ale začíná zjišťovat, že mu cosi chybí. Na Františkovu exmanželku Bohunu (Eva Holubová), energickou dámu, zvyklou vše řídit, pak situace dopadá ještě tíživěji. Oba hledají cesty, jak Františka a Helenu znovu získat pro sebe.

František (Oldřich Kaiser) s Helenou (Kamila Magálová) zvolí z nastalé situace jediné rozumné východisko – rozhodnou se být chvíli sami a daleko, a tak vyrážejí na romantickou exotickou dovolenou do Maroka. Ale i zde je dostihnou nejen potíže, ale i jejich bývalí partneři, kteří v jejich cestovních lapáliích vidí příležitost, jak se vrátit do jejich života ...Tři roky po diváckém hitu Líbáš jako Bůh (2009) přichází scenáristka a režisérka Marie Poledňáková (70), která se si kdysi udělala jméno rodinnými filmy S tebou mě baví svět (1982) nebo Dva lidi v zoo (1989), s volným pokračováním úspěšné komedie.

Podle prvních reakcí diváků i kritiků není Líbáš jako ďábel ničím jiným než více či méně vtipnou komedií určenou pro dnešní čtyřicátníky, padesátníky až šedesátníky, z čehož plyne, že nejspíše přiláká do kin právě tento divácký segment.

Znalci díla paní režisérky se pak mohou do zblbnutí hádat, jestli je lepší jednička (Bůh) nebo dvojka (ďábel), ale ono je to vlastně jedno ... Cílem snímku je pobavit a jiné ambice bychom v něm ani hledat neměli.

Film vstupuje do distribuce s takřka totožným plakátem a "sloganem" jako "z prvního dílu", a tak nás tvůrci opět matou tím, že sama režisérka Marie Poledňáková je jedničkou v líbání - tentokrát však nehubičkuje jako pán na nebesích, nýbrž nám dává ďábelského francouzáka!

Česká romantická komedie Líbáš jako ďábel má v kinech premiéru 17. května 2012. 

Fandím
5 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Roman Vojtek, Marie Poledňáková, Nela Boudová, Jiří Langmajer, Milan Šteindler, Martha Issová, Eva Holubová, Petr Nárožný, Oldřich Kaiser, Kamila Magálová, Jiří Bartoška, Tereza Kostková

Filmy:
Líbáš jako ďábel

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, České celebrity, české filmy, komedie, české herečky, herci, čeští herci, český film, režisérky, české režisérky, Právě v kinech, české komedie, česká komedie, Marie Poledňáková film, Marie Poledňáková režie, Líbáš jako ďábel film, Marie Poledňáková Líbáš jako ďábel, Líbáš jako ďábel premiéra, Líbáš jako ďábel video, Líbáš jako ďábel foto, Líbáš jako ďábel fotky, Líbáš jako ďábel trailer, Líbáš jako ďábel ukázka, Líbáš jako ďábel komedie, Marie Poledňáková komedie
TOPlist