Leonardo DiCaprio přichází do kin jako Velký Gatsby!

17.05.2013

Jeden z nejočekávanějších filmů roku byl natočen podle stejnojmenného románu amerického spisovatele F. Scotta Fitzgeralda! Režie velkofilmu Velký Gatsby se chopil renomovaný australský režisér Baz Luhrmann!

velky
Foto: Warner Bros. Pictures

Chudý Nick Carraway se na jaře roku 1922 vydává do New Yorku, města ztělesňujícího uvolňující se morálku a populární jazz. Mladík hledá svou vlastní verzi amerického snu a usadí se nedaleko domu záhadného a časté večírky pořádajícího Jaye Gatsbyho a také kousek od své sestřenice Daisy a jejího záletného manžela Toma.

Nick se postupně stane součástí světa mimořádně bohatých lidí, jejich iluzí, lásek a zklamání. Nick jako svědek tohoto světa píše příběh nemožné lásky, věčných snů a automobilové tragédie, a nastavuje zrcadlo moderní době a jejím soubojům.Australský scénárista, producent a režisér Baz Luhrmann (60) s pomocí své mimořádné představivosti znovu (resp. již popáté v historii!) převedl na filmové plátno proslulý román F. Scotta Fitzgeralda "Velký Gatsby", který je USA považován za takřka povinnou četbu.

Tvůrce, který upoutal filmovou veřejnost svými barvami hýřícími filmy Tanec v srdci (2002), Romeo a Julie (1996), Moulin Rouge (2001) a Australia (2008) nabídl svoji vlastní vizuální interpretaci klasického příběhu a oživil děj příběhu dosud nevídaným způsobem.

Kritici i diváci však namítají, že australský režisér se již opakuje a nenabízí nic nového, než další manýristické dílo ve stylu Moulin Rouge, v němž se ale trochu ztrácí původní poselství slavné knihy.

Americko-australské romantické drama Velký Gatsby/The Great Gatsby má v českých kinech premiéru 16. května 2013. 

Fandím
13 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Tobey Maguire, Joel Edgerton, Carey Mulligan, Leonardo DiCaprio, Isla Fisher, Jason Clarke, Baz Luhrmann, Elizabeth Debicki

Filmy:
Velký Gatsby

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, americké herečky, Zahraniční celebrity, youtube, americké celebrity, zahraniční herečky, herci, zahraniční herci, australské celebrity, youtube video, američtí herci, youtube com, americké filmy, zahraniční režiséři, režiséři, Baz Luhrmann režie, Baz Luhrmann film, Baz Luhrmann Velký Gatsby, australští režiséři, Baz Luhrmann The Great Gatsby
TOPlist