Legendární Meky Žbirka dokončuje nové album!

15.06.2011

Meky Žbirka (58) finišuje na nové desce, kterou představí publiku na konci tohoto roku! Slovenský zpěvák album nahrává spolu se symfonickým orchestrem Capella Istropolitana.


Nahrávací studio - Meky Žbirka a dirigent Adrian Kokoš
Foto: Johanna Turner

Miroslav "Meky" Žbirka nedávno vydal DVD Empatia v obrazech - unikátní hudební dokument z jeho oblíbeného města Londýna. Štáb sice původně přijel natáčet do britské metropole videoklip ke stejnojmenné písni. Režisér David Beránek se však rozhodl využít všech podob a obrazů města, a tak natáčení videoklipu spontánně přešlo v natáčení netradičního hudebního dokumentu o Londýně z pohledu „průvodce“ Mekyho Žbirky.


Největší hit Mekyho Žbirky!

Zatímco DVD bylo „vysláno do světa“ k fanouškům, legenda slovenské (a dnes už i české) hudební scény Meky Žbirka nezahálí a dokončuje jedinečnou desku, na které zazní jeho největší hity v netradiční úpravě za doprovodu symfonického orchestru Capella Istropolitana pod vedením dirigenta Adriana Kokoše. Album vzniká ve studiích Slovenského rozhlasu v Bratislavě.

Meky Žbirka plánuje vydat novou desku během října 2011. Vzhledem k tomu, že slovenský zpěvák žijící v Praze si hraní se symfonickým orchestrem vyzkoušel už během úspěšného podzimního turné na Slovensku, plánuje něco velmi podobného uspořádat i v Česku. Jeho fanoušci se tak mohou těšit na tři nebo čtyři velké koncerty na divadelních prknech, které znamenají svět …

Fandím
4 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Miroslav Žbirka

Interpreti:
Capella Istropolitana

Kategorie:
Hudba,

Tagy:
Celebrity, zpěváci, slovenské celebrity, slovenští zpěváci, hudebníci, muzikanti, slovenští hudebníci, slovenští muzikanti, Meky Žbirka, Meky Žbirka foto, Meky Žbirka photo, Meky Žbirka video, Meky Žbirka album, Meky Žbirka deska, Capella Istropolitana nahrávání, Capella Istropolitana music, Capella Istropolitana hudba, Meky Žbirka nové album, Meky Žbirka nová deska, Meky Žbirka videoklip, Meky Žbirka píseň, Meky Žbirka zpěv, Adrian Kokoš
TOPlist