Legendární kytarista Jeff Beck zahraje v Praze!

23.06.2011

Jeff Beck (67), který je považován za jednoho z nejlepších kytaristů všech dob, předvede své umění českému publiku! Britský hudebník, od kterého se učili hrát Eric Clapton, Jimi Hendrix nebo Jimmy Page, dnes vystoupí v pražské Tesla Areně.


Jeff Beck
Foto: Mandy Hall, wikipedia.org

Jeff Beck (67) si do Prahy přiveze několik špičkových osobností - na baskytaru zahraje Rhonda Smith, která doprovázela Prince, Beyoncé nebo George Clintona a další, na klávesy Jason Rebello a na bicí Narada Michael Walden.

Posledně jmenovaný je také řazen k významným hudebníkům - je držitelem několika Grammy (producent, album a skladba roku) a produkoval hity pro hvězdy, jakými jsou Aretha Franklin, Ray Charles, Mariah Carey, Whitney Houston nebo George Michael.Sám Jeff Beck, který zítra oslaví 67. narozeniny, spolu s Ericem Claptonem a Jimmym Pagem patřil mezi tři nejvýznamnější kytaristy, kteří působili v legendární skupině The Yardbirds. Jeff Beck sice nikdy nedosáhl takového komerčního úspěchu jako jeho kolegové, ale jako bývalý člen kapely byl pozván v roce 1992 na uvedení do Rokenrolové síně slávy.

Tesla Arena bude u příležitosti koncertu speciálně upravena na šířku, takže hlavní pódium bude postaveno proti hlavní tribuně. Díky tomu budou mít sedící i stojící diváci u pódia dobrý výhled. Vstupenky by měly být k dostání i před samotným koncertem.

Fandím
5 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Jimmy Page, Jeff Beck, Eric Clapton, Jimi Hendrix

Interpreti:
Narada Michael Walden

Kategorie:
Hudba,

Tagy:
Celebrity, youtube, britské celebrity, youtube video, youtube com, kytaristé, hudebníci, zahraniční kytaristé, zahraniční hudebníci, muzikanti, koncert v praze, britští hudebníci, britští muzikanti, zahraniční muzikanti, Tesla Arena, Jeff Beck foto, Jeff Beck photo, Jeff Beck video, Jeff Beck koncert, Jeff Beck Tesla Arena, Jeff Beck Prague, Jeff Beck Praha, Jeff Beck concert, Jeff Beck pražský koncert, Jeff Beck kytara, britští kytaristé, Ronda Smith, Jason Rebello, Rhonda Smith
TOPlist