Legendární Ennio Morricone přijede v únoru 2014 do Prahy!

06.11.2013

Italský skladatel, který je autorem hudby pro více než 500 filmů a televizních seriálů, vystoupí v pražské O2 Areně! Ennio Morricone, jenž je trojnásobným držitelem ceny Grammy a nositelem Oscara za celoživotní dílo, předvede své dirigentské schopnosti českému publiku 9. února 2014.

Ennio Morricone
Zdroj: Georges Biard, wikipedia.org


Ennio Morricone (85), který oslaví v neděli své 85. narozeniny, nepřijede do Prahy poprvé. Naposledy zde koncertoval v roce 2011 ve Smetanově síni Obecního domu, kde jako dirigent řídil ČNSO a Český filharmonický sbor Brno a kde uvedl své nejslavnější skladby.

Navíc v loňském roce zavítal do hostivařských studií, kde natáčel hudbu k filmu režiséra Giuseppe Tornatoreho Nejvyšší nabídka s Goeffreyem Rushem v hlavní roli. Za tento film převezme 7. prosince 2013 cenu Evropské filmové akademie EFA.

Italský génius přijede do české metropole po koncertech v Los Angeles, Moskvě, Kyjevě, Santiagu de Chile, Paříži a Sofii a podle pořadatelů během vystoupení zazní všechny jeho filmové hity od spagetti westernů až po nejnovější skladby.Ennio Morricone složil hudbu ke stovkám filmů a během své kariéry spolupracoval s mnoha světovými režiséry jako je Sergio Leone, Paolo Pasolini, Bernardo Bertolucci, Brian De Palma, Roman Polanski, Warren Beatty, Pedro Almodóvar či Quentin Tarantino.

Paradoxem je, že ač napsal hudbu jen asi ke třiceti westernům, právě tato hudba je ve světě nejznámější. Hudebník, který byl celkem pětkrát nominován na Oscara, si nakonec v roce 2007 převzal cenu americké Akademie za celoživotní dílo.

Fandím
2 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Ennio Morricone

Kategorie:
Hudba,

Tagy:
Celebrity, Zahraniční celebrity, italské celebrity, zahraniční hudebníci, skladatelé filmové hudby, zahraniční skladatelé, Ennio Morricone foto, Ennio Morricone fotky, Ennio Morricone filmová hudba, Ennio Morricone Praha, Ennio Morricone video, italské skladatelé, Ennio Morricone Oscar, italští hudebníci, Ennio Morricone Česko, Ennio Morricone koncert v Česku, Ennio Morricone koncert v Praze, Ennio Morricone dirigování, dirigenti, italští dirigenti, zahraniční dirigenti
TOPlist