Legendární country zpěvák Pavel Bobek zemřel!

20.11.2013

Jeden z našich nejvýznamnějších umělců skonal po dlouhé nemoci ve věku 76 let! Pavel Bobek, který v posledních letech bojoval s řadou chorob (prodělal infarkt, mozkovou mrtvici a dokonce přišel o ledvinu), zemřel ve středu v Praze. Média o tom informovala jeho dcera Klára Mixová.

Pavel Bobek
Zdroj: Che, wikipedia.org

Pavel Bobek (1937-2013), který patřil k významným českým hudebním osobnostem druhé poloviny 20. století, se narodil 16. září 1937 v Praze. Po ukončení gymnázia studoval na Fakultě architektury a pozemního stavitelství ČVUT v Praze, kde získal titul Ing. arch.

Čtěte také

Jeho spolužákem byl i Jan Kaplický, kterého pokládal za svého nejlepšího přítele, či Petr Nárožný nebo Eva Jiřičná. Už na vysoké škole zpíval ve fakultní kapele Fapsorchestra, později ve Studiu bigbeatové hudby a od roku 1959 v divadle Paravan.

Jeho snad nejslavnější píseň ...

Pavel Bobek byl v letech 1963 až 1965 zpěvákem skupiny Olympic a od roku 1966 vystupoval nejčastěji s Country Beatem Jiřího Brabce. O rok později se stal stálým členem divadla Semafor, v němž působil až do roku 1990.

Čtěte také

Jako herec se objevil ve slavných Návštěvních dnech Šimka a Grossmanna, v seriálu Inženýrská odysea a ve filmech Plaváček, Smutek paní Šnajderové nebo naposledy Ostrov svaté Heleny.

Prostě legenda ...

V roce 1996 se pokusil o vstup do politiky, když neúspěšně kandidoval za ODA na Svitavsku do Senátu. V poslední době pak vystupoval se skupinou Malinaband v čele s Lubošem Malinou a s Robertem Křesťanem spolupracoval také na písni Ještě není tma na albu Druhé trávy Dylanovky.

Pavel Bobek měl velký smysl pro černý humor ...

Mezi jeho největší hity patřily většinou coververze starých amerických country klasik jako byly písně Oh, Ruby, nechtěj mi lásku brát, Lásko, mně ubývá sil, Můj rodný dům, Veď mě dál, cesto má či Pojď stoupat jak dým.

Pavel Bobek, který byl velkým propagátorem rockenrolu a country, byl roku 1980 oceněn Zlatou portou za zásluhy a rozvoj country music a v březnu letošního roku vstoupil do Síně slávy v rámci udílení hudebních cen Anděl.

Fandím
3 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Pavel Bobek

Kategorie:
Celebrity, České celebrity,

Tagy:
Celebrity, České celebrity, youtube, zpěváci, youtube video, youtube com, čeští zpěváci, smrt celebrity, úmrtí celebrity, smrt zpěváka, Pavel Bobek foto, Pavel Bobek video, Pavel Bobek kolaps, Pavel Bobek zpěv, Pavel Bobek nemoc, úmrtí zpěváka, Pavel Bobek fotky, Pavel Bobek úmrtí, Pavel Bobek smutek, Pavel Bobek hity, Pavel Bobek choroba, Pavel Bobek písně, Pavel Bobek skon, Pavel Bobek smrt, Pavel Bobek country
TOPlist