Kuře na švestkách: Příběh nešťastného houslového virtuóza!

07.12.2012

Koprodukční drama je druhým celovečerním snímkem Marjane Satrapi, autorky kultovního filmu Persepolis! Hlavním hrdinou romantického příběhu o osudové lásce s názvem Kuře na švestkách je houslista, který hodlá zemřít.

kure
Foto: ArtCam

Nasser Ali Khan (Mathieu Amalric) je nejslavnější houslový virtuóz své doby. Ten si jednoho dne zničí své skvělé housle, a protože žádné další, se kterými by byl skutečně spokojený, nemůže najít, rozhodne se, že se odevzdá smrti. Ulehá do postele a vzpomíná na svůj mnohdy legrační osud a vztahy a sní a představuje si budoucnost.

Autoři filmu Marjane Satrapi (43) a Vincent Paronnaud (42) společně pracovali na kritiky ceněném snímku Persepolis (2007), který byl dokonce nominován na Oscara v kategorii nejlepší zahraniční film.

Také jejich druhý snímek vypráví originálním způsobem o životě v Persii, tentokrát se však děj přesnul do první poloviny dvacátého století. Film takřka pohádkovou formou líčí příběh jednoho houslisty, činí tak však pomocí úžasných režijních vychytávek a inteligentního (a někdy až absurdního) humoru.

Francouzsko-německo-belgické drama Kuře na švestkách/Poulet aux prunes je v českých kinech k vidění od 29. listopadu 2012.

Fandím
0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Chiara Mastroianni, Jamel Debbouze, Mathieu Amalric, Maria de Medeiros, Edouard Baer, Isabella Rossellini

Filmy:
Kuře na švestkách

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, Zahraniční celebrity, zahraniční herečky, francouzské celebrity, herci, zahraniční herci, zahraniční režiséři, režiséři, francouzské herečky, francouzští režiséři, francouzští herci, francouzské filmy, evropské filmy, Kuře na švestkách film, Kuře na švestkách foto, Kuře na švestkách fotky, Kuře na švestkách trailer, Kuře na švestkách premiéra, Kuře na švestkách ukázka, Kuře na švestkách drama, Kuře na švestkách video, Marjane Satrapi film, Vincent Paronnaud film, Marjane Satrapi režie, Vincent Paronnaud režie
TOPlist