Kultovní jazzové trio Medeski, Martin & Wood vystoupí v Praze!

23.04.2012

V pražské Meet Factory dnes zahraje kultovní americká jam-bandová kapela Medeski, Martin & Wood! Podle hudebních odborníků půjde o jednu z největších událostí letošního roku!

wood
Medeski, Martin & Wood
Foto: mmw.net

Kultovní trio newyorské jambandové scény zahraje v Česku teprve podruhé - v roce 2006 vystupovali v Praze jako hosté festivalu United Islands a svým koncertem na pražském Žofíně nadchli několik tisíc diváků. O tři roky později měli hrát na Bohemia Jazz Festu, koncert byl ale ze zdravotních důvodů zrušen.

Medeski, Martin & Wood (MMW) se u nás objeví v rámci svého evropské turné. V něm vedle Prahy figurují z nejbližších měst také Varšava (19.4.), Katovice (22.4.) a Budapešť (24.4.). Pražský koncert pořádá klub Jazz Dock, ale uskuteční se v pronajatém prostoru Meet Factory. 

Hudba tohoto tria je popisována jako kombinace živě hraných hiphopových a dalších tanečních groovů s avantgardním jazzem. K výbavě kapely patří neodmyslitelný zvuk starých klávesových nástrojů Hammond, Moog, Clavinet.

Trio MMW založili v roce 1992 matadoři newyorské scény - varhaník John Medeski, bubeník Billy Martin a basista Chris Wood. Originální výraz jim zajistil nejen úspěch u posluchačů, kteří oceňují široký záběr tria i jeho improvizační schopnosti, ale také kolegy v čele s Johnem Scofieldem, kteří si je zvou do svých projektů.

Kapela nedávno vydala živé dvojalbum právě s Johnem Scofieldem a také natočila dokumentární film.

Interpreti:
Medeski, Martin and Wood

Kategorie:
Hudba,

Tagy:
Celebrity, Zahraniční celebrity, americké celebrity, hudebníci, američtí hudebníci, zahraniční hudebníci, Medeski, Martin & Wood foto, Martin & Wood fotky, Martin & Wood video, Martin & Wood jazz, Martin & Wood Praha, Martin & Wood hudba, jazzové hudebníci, Martin & Wood klip, Martin & Wood videoklip, Martin & Wood koncert, Martin & Wood pražský koncert, Meet Factory, Martin & Wood Meet Factory
TOPlist