Klavír z Beatlesácké muzikálové komedie Help! byl vydražen. Za bezmála dva miliony korun!

23.03.2014

Kromě úvodní skladby ke stejnojmennému filmu na něm vznikla i taková hitovka jako "Yesterday". Kromě klavíru se vydražily také pláště, které na sobě ve filmu nosili George Harrison a Ringo Starr. Zde byla výsledná částka ještě vyšší. Nakonec se prodaly za 115 tisíc liber, tedy skoro čtyři miliony korun.

Paul McCartney

Aukce se odehrávala v prostorách hotelu Adelphi v Liverpoolu, kde byla kapela v roce 1960 založena. Během deseti let si The Beatles získali po celém světě miliony fanoušků a na svých koncertech doháněli zamilované fanynky k šílenství. Kromě známých písní také vzniklo několik filmů. Z nich nejznámější jsou určitě Perný den (1964) a zmíněný Pomoc! (1965), které popisovaly jeden obyčejný den v životě nejslavnější kapely všech dob.

John Lennon, Paul McCartney, George Harrison a Ringo Starr navždy patří k tomu nejlepšímu, co může hudební svět nabídnout. John a George jsou již bohužel po smrti, ovšem takový Paul je stále po hudební stránce velmi aktivní. Minulý rok vydal album "New", které má také stejnojmennou titulní píseň.

Fandím
6 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Paul McCartney, Ringo Starr, George Harrison, John Lennon

Interpreti:
Beatles

Kategorie:
Celebrity, Zahraniční celebrity,

Tagy:
aukce, kapely, hudební skupiny, The Beatles, Beatles, paul mccartney, ringo starr, hard day's night, perný den, help!, pomoc!, beatles help!, yesterday, vydražení, liverpool, george harrison, john lennon, dražení klavíru, klavír beatles, pláště beatles
TOPlist