Keira Knightley přichází do kin jako Anna Karenina!

05.12.2012

Britsko-francouzský snímek je už zhruba osmým filmovým zpracováním slavného příběhu nešťastné lásky! Drama Anna Karenina, v němž září přední britští herci v čele s Kierou Knightley, bylo natočeno na motivy stejnojmenného románu ruského spisovatele Lva Nikolajeviče Tolstého.

anna
Foto: Bontonfilm

Anna Karenina (Keira Knightley) žije v lehce unaveném manželství s vysokým vládním úředníkem (Jude Law), s nímž má malého syna, a její pověst mezi petrohradskou smetánkou nemůže být lepší. Během cesty do Moskvy potká hraběnku Vronskou a na moskevském nástupišti se seznámí i s jejím synem (Aaron Taylor-Johnson), mladým ambiciózním důstojníkem.

Letmé setkání stačí k tomu, aby mezi nimi přeskočila jiskra, která se záhy promění v požár, který ani jeden z nich nedokáže a ani nechce uhasit. Chtějí se „jen“ svobodně milovat, ale carské Rusko konce 19. století je vůči podobným excesům velmi netolerantní a umí to dát patřičně najevo.

Britský režisér Joe Wright (40) se po snímcích Pýcha a předsudek (2005) a Pokání (2007) opět spojil s herečkou Keirou Knightley a sešli se již u třetího společného filmu. Jeho snímky Sólista (2009) a Hanna (2011) tak tvoří jen epizodu v jeho další adaptaci literání látky ...

Joe Wright se rozhodl umístit děj filmu na divadelní scénu, a to na základě chování skutečně ruské šlechty, která si v té době "hrála" na šlechtu francouzskou - mluvila francouzsky, oblékala se francouzsky a bydlela v domech připoínajích domy francouzské aristokracie.

Podle řady kritiků i diváků je nejnovější zpracování slavného románu jednou z nejpovedenějších. Lze ocenit jak divadelní stylizaci, tak i dokonalé kostýmy, dobové dekorace i kameru. Problémem je podle některých určitý akademický chlad, který z filmu vane a také poněkud předlouhá stopáž.

Britsko-francouzské drama Anna Karenina má v českých kinech premiéru 6. prosince 2012.

Fandím
13 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Ruth Wilson, Jude Law, Keira Knightley, Joe Wright, Emily Watson, Kelly Macdonald, Matthew MacFadyen, Aaron Johnson

Filmy:
Anna Karenina

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, Zahraniční celebrity, britské celebrity, zahraniční herečky, herci, zahraniční herci, zahraniční filmy, britské herečky, zahraniční režiséři, režiséři, britští režiséři, britské filmy, britští herci, francouzské filmy, evropské filmy, Keira Knightley Anna Karenina, Anna Karenina foto, Anna Karenina fotky, Anna Karenina video, Anna Karenina trailer, Anna Karenina film, Anna Karenina premiéra, Anna Karenina ukázka, Anna Karenina drama, Joe Wright režie, Joe Wright film, Joe Wright Anna Karenina
TOPlist