Karel Roden jako koketní Josefína a David Prachař jako šílený vynálezce!

18.11.2012

Zatímco jeden se převlékl do ženských šatů, druhý se našel v roli hvězdy němého filmu! Karel Roden (50) a David Prachař (53) jsou poslední dva herci, které si představíme jako filmové postavy z kalendáře Proměny 2013, jež mají na svědomí fotograf Petr Kurečka a režisér Marek Škarpa.

karel
Karel Roden a Marián Roden
© Kalendář Proměny 2013, Petr Kurečka a Marek Škarpa, foto: Petr Kurečka

Bratři a herci Marian Roden (48) a Karel Roden (50) souhlasili, že se pro charitativní kalendář vtělí do podoby hlavních hrdinů z komedie Billyho Wildera Někdo to rád horké z roku 1959. "Bráchové" se tak museli kvůli tomu převléct do ženských šatů, aby jim všichni uvěřili, že jsou opravdu hudebníci Joe a Jerry, resp. Josefína a Dafné!

Čtěte také

Focení proběhlo na zámku Skrýšov, který vlastní sám Karel Roden. Celý proces přeměny muže v ženu nervózně pozorovala jeho partnerka Jana Krausová (58). Jak si asi oddechla, když se její partner převlékl zase do civilu!

david
David Prachař a Linda Rybová
© Kalendář Proměny 2013, Petr Kurečka a Marek Škarpa, foto: Petr Kurečka

Manželé Linda Rybová (37) a David Prachař (53) šli ve filmové historii ještě dál a ztvárnili dvojici ze sci-fi velkofilmu Metropolis z roku 1926, který je dnes považován za klasický snímek němé éry.

Vzhledem k tomu, že David Prachař je skvělý divadelní herec, dokázal ve svém výrazu šíleného vynálezce přesně vyjádřit filmový expresionismus dvacátých let, zatímco Linda Rybová jako robotka nemusela dělat takřka nic a jen poslušně ležet.

Čtěte také

Fotilo se na Ořechovce ve starém kinosále a k získání iluze starého filmu stačila trocha umělého kouře, svícení, maska a náznak scény. Sama robotka vznikla poskládáním kusů rytířského brnění, kovové tapety, kartonu a škrabošky za pár korun. Prostě film - čili iluze a klam ...

Cena kalendáře Proměny 213 je 350 korun a celý výnos z jeho prodeje a z charitativní dražby putuje právě na projekty Nadace Archa Chantal.

Fandím
13 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
David Prachař, Marian Roden, Karel Roden, Linda Rybová

Kategorie:
Celebrity, České celebrity,

Tagy:
Celebrity, herečky, České celebrity, české herečky, herci, čeští herci, karel roden foto, Linda Rybová foto, kalendář Proměny, Marián Roden foto, David Prachař foto, Karel Roden Proměny, Marián Roden Proměny, David Prachař Proměny, Linda Rybová Proměny, Karel Roden kalendář, Marián Roden kalendář, David Prachař kalendář, Linda Rybová kalendář, Karel Roden focení, Marián Roden focení, David Prachař focení, Linda Rybová focení, Karel Roden Někdo to rád horké, Marián Roden Někdo to rád horké, David Prachař Metropolis, Linda Rybová Metropolis, Proměny 2013
TOPlist