Kapitál: Příběh o nezastavitelném vzestupu jednoho bankéře!

08.10.2013

Politický thriller nás zavádí do prostředí nejvyšších finančních kruhů v době světové finanční krize! Režie francouzského filmu Kapitál, který je odvěkým příběhem o vlivu moci a peněz na člověka, se chopil oscarový režisér Costa-Gavras.

kapital
Foto: ArtCam

Marc Tourneuil (Gad Elmaleh), ponížený sluha Kapitálu, se stane jeho nezpochybnitelným pánem. Jako nový ředitel největší evropské banky Phenix dokáže Marc překonat všechna úskalí vysoké finanční politiky - nutné propouštění, násilný pokus o převzetí ze strany amerických klientů i intriky svých kolegů a podřízených. Jakou ale člověk musí za takové vítězství zaplatit cenu?

Francouzský režisér řeckého původu Costa-Gavras (80), který je dvojnásobným držitelem Oscara (za nejlepší zahraniční film Z a za scénář k filmu Nezvěstný), si už dávno vybudoval pověst zdatného tvůrce politických dramat.

Během své kariéry natočil klasické filmy tohoto žánru jako Z (1969), Doznání (1970), Stav obležení (1972), Nezvěstný (1982), Hrací skříňka (1989) nebo Amen. (2002).

Jeho poslední celovečerní film Kapitál je inteligentně a poutavě natočeným dílem o dění v zákulisí velkých bank, do kterého se samozřejmě lehce promítá levicový světonázor slavného tvůrce. Ale to mu snad vzhledem k jeho věku můžeme odpustit, ne?

Francouzské drama Kapitál/Le Capital má v českých kinech premiéru 10. října 2013.

Fandím
0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Costa-Gavras, Bernard Le Coq, Liya Kebede, Gabriel Byrne, Hippolyte Girardot, Gad Elmaleh

Filmy:
Capital

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, Zahraniční celebrity, youtube, zahraniční herečky, francouzské celebrity, herci, zahraniční herci, youtube video, youtube com, zahraniční režiséři, režiséři, francouzské herečky, francouzští režiséři, francouzští herci, francouzský film, francouzské filmy, řecké celebrity, řečtí režiséři, Costa-Gavras film, Costa-Gavras režie, Costa-Gavras drama, Costa-Gavras Kapitál, Costa-Gavras Le Capital
TOPlist