Kapela U2 má nejúspěšnější turné! Sesadila Rolling Stones!

12.04.2011

Současné turné irské rockové skupiny U2 zvané 360° se stalo finančně nejúspěšnějším v historii populární hudby! Světové turné dokonce překonalo rekord, který dosud držela britská skupina Rolling Stones.


Koncert v Sao Paulu!

Nedělním koncertem v brazilském Sao Paulu překonali irští rockeři rekord britských veteránů Rolling Stones, jejichž turné Bigger Bang v letech 2005 až 2007 vyneslo 558 milionů dolarů (tedy asi 9,5 miliardy korun).

Současné turné U2 začalo v červenci 2009 v Barceloně a zatím na koncerty přišlo neuvěřitelných pět milionů lidí. Celkem se prodalo na 110 vystoupení na sedm milionů lístků.

U2 turné ukončí 30. července na festivalu v Monctonu v Kanadě a produkční společnosti předpokládají, že do té doby se tržba celého turné zvýší na 700 milionů dolarů (skoro 12 miliard korun). Kapelu čeká ještě 26 koncertů na po celém světě.

Irská skupina bude také jedním z hlavních taháků letošního festivalu v Glastonbury koncem června, kam měli slavní rockeři zavítat už v minulém roce. Kvůli zranění jednoho člena skupiny ale nakonec vystoupení odložili.

Fandím
5 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Bono Vox

Interpreti:
U2, Rolling Stones

Kategorie:
Hudba, Zahraniční celebrity,

Tagy:
Celebrity, Zahraniční celebrity, youtube, zpěváci, brazílie, Bono, Bono photo, U2 koncert, youtube video, youtube com, hudebníci, irské celebrity, zahraniční hudebníci, zahraniční kapely, irští kytaristé, irští hudebníci, The Edge, irští zpěváci, kapela U2, Bono foto, Bigger Band, U2 band, U2 kapela, U2 turné, nejúspěšnější turné, 360°, turné 360°, U2 video, U2 Sao Paolo, Sao Paolo
TOPlist