Kapela Support Lesbiens překvapivě končí!

11.12.2012

Poslední koncerty populární hudební skupiny se uskuteční v rámci turné v lednu až březnu roku 2013! Zpěvák Kryštof Michal (38) a další tři členové kapely oficiálně potvrdili svůj odchod z kapely, o němž se spekulovalo již několik týdnů. Není to poprvé, co se kapela rozpadla. Ale je to naposled?

lesb
Support Lesbiens
Foto: Promo

Lídr kapely a zpěvák Kryštof Michal (38) v prohlášení pro média uvedl: "Je mi to velice líto, ale kapela Support Lesbiens, tak jak ji znáte, končí. Po dvaceti letech jsem se rozhodl ze Support Lesbiens odejít, uvést tím na pravou míru všechny dosavadní spekulace a jít dál jinou cestou."

Vzhledem k tomu skupinu opustili i kytarista René Rypar, bubeník Zbyněk Raušer a baskytarista Jan Daliba, znamená to definitivní konec značky Support Lesbiens. Tito pánové v čele se zpěvákem se rozhodli založit novou skupinu s názvem Portless.

V kapele tak "zůstává" jen kytarista a skladatel Hynek Toman, který zřejmě do nového spolku nevstoupí. Otázkou je, zda se tento postup dá považovat za rozpad, nebo vlastně jen o přejmenování kapely či vyhazov jednoho člena ...

Skupina v tomto roce slaví své dvacáté narozeniny, přitom teprve 24. října v Ostravě zahájili výroční tzv. Komorní turné 2012. Kapela vznikla v roce 1992, a již o rok později debutovala deskou So, What? a o dva roky později vydala album Medicine Man.

V roce 1996 se její členové rozešli poprvé, ale o pět let později se na hudební scénu vrátili. Velký úspěch slavili s deskami Regeneration? (2001), Tune Da Radio (2002) a Midlife (2004). Zatím poslední nahrávka s názvem Homobot vyšla v loňském roce. 

V roce 2002 kapela obdržela dvě ceny Anděl v kategoriích skupina roku a popové album a v roce 2008 nahrála hudbu k filmu F. A. Brabce Máj.

Celebrity:
Kryštof Michal

Interpreti:
Support Lesbiens

Kategorie:
Hudba,

Tagy:
Celebrity, České celebrity, konec kapely, kapely, hudební skupiny, hudebníci, čeští hudebníci, české kapely, Support Lesbiens fotky, Support Lesbiens hudba, Support Lesbiens turné, Support Lesbiens video, Support Lesbiens klip, Support Lesbiens vidoeklip, Support Lesbiens konec, Support Lesbiens desky, Support Lesbiens rozpad, rozpad kapely
TOPlist