Kapela Suede představuje nový videoklip k singlu For The Strangers!

11.09.2013

Britská formace se pochlubila novým klipem, který je třetím ze zatím poslední, velmi oceňované, desky Bloodsports! Černobílé koncertní video z března letošního roku zachycuje dlouho očekávaný návrat legendy, která v 90. letech odstartovala velkou brit-popovou vlnu a patřila k nejpopulárnějším na ostrovní hudební scéně.

suede
Foto: Promo

Nový singl For The Strangers vyjde 21. října, ve stejný den, kdy kapela vydá exkluzivní box všech dosavadních šesti řadových desek (plus kompilace Sci-fi Lullabies) na vinylu. V rámci reunion turné kapela Suede vystoupí také v Praze – 16. listopadu ve velkém sále pražské Lucerny.

Čtěte také

Suede pojmenované po Morrisseyho písni Suedehead založili v Londýně v roce 1989 baskytarista Mat Osman, zpěvák Brett Anderson a jeho tehdejší přítelkyně Justine Frischmann, která hrála na kytaru. Brzy se k nim také připojil kytarista Bernard Butler. Krátce poté se stálým bubeníkem stal Simon Gilbert a kapelu opustila Justine Frischmann.

Po čtrnácti letech úspěšného hraní - na podzim 2003 - však Suede oznámili ukončení činnosti a rozchod. V lednu 2010 ale naštěstí členové kapely ohlásili reunion a návrat na hudební scénu. Nové album Bloodsports pak spatřilo světlo světa v březnu 2013. A nyní má možnost slyšet hudbu Suede naživo i české publikum!

Interpreti:
Suede

Kategorie:
Hudba,

Tagy:
Celebrity, Zahraniční celebrity, zpěváci, britské celebrity, zahraniční zpěváci, britské kapely, kapely, hudebníci, britští zpěváci, zahraniční hudebníci, britští hudebníci, Suede foto, Suede video, Suede klip, Suede videoklip, Suede fotky, Suede hudba, Suede Praha, Suede Lucerna, Suede britpop, Suede Česko, Suede koncert v Česku, Suede koncert v Praze
TOPlist