Kapela Red Hot Chili Peppers zahraje v pražském Edenu!

27.08.2012

Americká skupina vystoupí v pondělí večer v rámci turné ke své nové desce I'm With You! Red Hot Chili Peppers, kteří se řadí mezi nejúspěšnější rocková seskupení historie, se představí na fotbalovém stadionu Synot Tip Arena v Edenu.

red
Foto: redhotchilipeppers.com

Red Hot Chili Peppers se do České republiky vrací po šesti letech - tentokrát v rámci turné ke své nové desce I'm With You, která je prvním albem od té doby, kdy kapelu opustil kytarista John Frusciante. Hudebníka, který hrál se skupinou deset let, nahradil na přelomu let 2009 a 2010 Josh Klinghoffer. Kapela zanotuje poprvé pod širým nebem.

Čtěte také

Jako předskokani zahrají třinecká kapela Charlie Straight a A.A.A.K. neboli As Able As Kane z anglického Manchesteru. Jde o skupinu, jejichž tvorbu ovlivnily skupiny Laibach, The Young Gods nebo Front 242. Red Hot Chili Peppers si je vybrali jako předskokany na pěti evropských zastávkách.

Jak známo, populární kalifornská kapela vznikla počátkem 80. let a během své kariéry zažila několik personálních změn. Debutovou desku nazvanou Red Hot Chili Peppers vydala v roce 1984.

Popularitu jim počátkem 90. let přineslo zejména album Blood Sugar Sex Magic, ale komerčně úspěšné byly i následující desky One Hot Minute a Californication.

Skupina prodala na 60 milionů nosičů po celém světě, získala šest cen Grammy a rekordní počet - tedy jedenáct - jejich singlů se stal jedničkou amerických hitparád.

Interpreti:
Red Hot Chili Peppers

Kategorie:
Hudba,

Tagy:
Celebrity, Zahraniční celebrity, americké celebrity, kapely, hudebníci, američtí hudebníci, zahraniční hudebníci, muzikanti, pražský koncert, americké kapely, zahraniční kapely, koncert v praze, Red Hot Chili Peppers foto, Red Hot Chili Peppers fotky, Red Hot Chili Peppers video, Red Hot Chili Peppers videoklip, Red Hot Chili Peppers hudba, Red Hot Chili Peppers Praha, Red Hot Chili Peppers koncert, Red Hot Chili Peppers muší album, Red Hot Chili Peppers Eden
TOPlist