Kapela O.Children ozdobí svou účastí letošní Open Air Festival!

08.04.2013

Na soupisku letošního ročníku letní hudební přehlídky přibyla další žhavá položka – britská rocková formace! Zpráva potěší především příznivce současné vlny rockových kapel, které dovedně míchají ozvěny přelomu osmé a deváté dekády minulého století se současnými elektronickými flirty.

o

Foto: Promo

Londýnská čtveřice O.Children, pojmenovaná podle jedné z písní Nicka Cavea & The Bad Seeds, povstala na troskách skupiny Bono Must Die, která si svým kontroverzním názvem tak dlouho koledovala o malér, až ji rocková ikona skutečně zažalovala.

Z rozprášené sestavy se poté vydělila dvojice Tobi O´Kandi (zpěv) a Andrew Sleath (bicí), kterou zakrátko doplnili na kvartet Gauthier Ajarrista (kytara) a Harry James (baskytara).

Temným melancholickým zvukem a O´Kandiho hluboce položeným vokálem O.Children místy odkazují na ostrovní post-punkovou a gotickou tradici kapel typu Joy Division, The Sisters Of Mercy nebo Fields Of the Nephilim.

Diskografie kapely čítá zatím dvě řadové dlouhohrající desky, obě vydané agilním londýnským labelem Deadly People – eponymní debut z roku 2010 a loňskou, stylově již méně vyhraněnou „Apnea“.

Deska Apnea vrchovatě naplnilo klišé o prubířském kameni druhého alba, když vznikala v období vážných šlamastyk zpěváka, který je nigerijského původu, s britským imigračním úřadem. Tobiho potíže s nespavostí jsou už naštěstí ty tam a kapela nyní drží pohromadě jako nikdy předtím. 

Interpreti:
O. Children

Kategorie:
Hudba,

Tagy:
Celebrity, Zahraniční celebrity, zpěváci, britské celebrity, zahraniční zpěváci, britské kapely, kapely, hudebníci, britští zpěváci, zahraniční hudebníci, britští hudebníci, Open Air Festival 2013, O. Children foto, O. Children fotky, O. Children hudba, O. Children Česko, O. Children video, O. Children klip, O. Children videoklip, O. Children Open Air Festival, O. Children koncert, O. Children letní festival, O. Children návštěva Česka
TOPlist