Kapela Nine Inch Nails přijede v červnu 2014 do Prahy!

25.11.2013

V pražské O2 areně vystoupí 20. června příštího roku slavná americká rocková formace! Skupina Nine Inch Nails, v jejímž čele stojí už 25 let zpěvák a skladatel Trent Reznor, v české metropoli představí své aktuální album Hesitation Marks.

inch
Nine Inch Nails
Foto: Al Pavangkanan, wikipedia.org

"Industriální" kapela Nine Inch Nails vznikla v roce 1988 v Clevelandu a jejím jediným oficiálním členem je od prvopočátku až dodnes zpěvák, skladatel a multiinstrumentalista Trent Reznor.

V současné době jsou členy formace tito muzikanti - Alessandro Cortini (klávesy), Josh Eustis (kytara, klávesy), Robin Finck (kytara, klávesy), Ilan Rubin (bicí) a Pino Palladino (basa).

Nine Inch Nails jsou považováni za průkopníky v hudebním průmyslu, kteří se velkou měrou podíleli na vývoji elektronické hudby. Jejich nahrávky - jako jsou Pretty Hate Machine (1989), Broken (1992), The Downward Spiral (1994) a With Teeth (2005) - patří mezi revoluční digitální produkce.

Kapela, která se podílela i na soundtracku k filmu Lost Highway Davida Lynche, prodala více než 30 milionů alb po celém světě a sérii singlů, z nichž se mnohé staly rádiovými hity jako The Hand That Feeds, Only, Every Day Is Exactly the Same nebo Survivalism.

Do pražské O2 areny se Trent Reznor a jeho přátelé vracejí po čtyřech letech. Poprvé před českými fanoušky vystoupili v roce 1994 v pražské Lucerně a podruhé v roce 2007 v pražském Edenu. Vstupenky v cenách od 1090 do 1590 korun budou v předprodejích od 29. listopadu.

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Trent Reznor

Interpreti:
Nine Inch Nails

Kategorie:
Hudba,

Tagy:
Celebrity, Zahraniční celebrity, americké celebrity, hudebníci, američtí hudebníci, zahraniční hudebníci, americké kapely, zahraniční kapely, rockové kapely, Nine Inch Nails foto, Nine Inch Nails fotky, Nine Inch Nails hudba, Nine Inch Nails koncert, Nine Inch Nails Praha, Nine Inch Nails video, Nine Inch Nails O2 Praha, Nine Inch Nails Česko, Nine Inch Nails rock
TOPlist