Kapela My Chemical Romance se po dvanácti letech rozpadla!

27.03.2013

Americká rocková skupina prostřednictvím svých internetových stránek oznámila, že končí! Kapela My Chemical Romance, která pocházela z New Jersey, patřila k nejúspěšnějším představitelům rockové hudby začátku tisíciletí.

my
My Chemical Romance
Foto: wikipedia.org

My Chemical Romance, která vznikla v roce 2001 a jejíž základní sestavu tvořili zpěvák a kreslíř komiksů Gerard Way, kytaristé Ray Toro a Frank Iero a baskytarista Mikey Way, vydala během své dvanáctileté kariéry celkem čtyři desky. 

Po prvním albu I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love z roku 2002 členové kapely podepsali smlouvu s Warner Music, kde jim v roce 2004 vyšla průlomová deska Three Cheers for Sweet Revenge. Následovala deska The Black Parade z roku 2006 a poslední nahrávkou zůstává Danger Days: The True Lives of the Fabulous Killjoys z roku 2010.

Média specifikovala styl kapely jako pop punk, alternativní rock, post-hardcore, emo a punkrevival, ačkoliv skupina se sama označila na svých stránkách jako jednoduchý rock nebo násilný nebezpečný pop a naprosto odmítala, že jsou "ubrečení emo".

My Chemical Romance vystoupila v České republice dvakrát - poprvé v roce 2006 v Praze a podruhé v červenci 2011 na festivalu Rock for People v Hradci Králové.

Interpreti:
My Chemical Romance

Kategorie:
Hudba,

Tagy:
Celebrity, Zahraniční celebrity, zpěváci, americké celebrity, zahraniční zpěváci, američtí zpěváci, hudebníci, američtí hudebníci, zahraniční hudebníci, My Chemical Romance foto, My Chemical Romance fotky, My Chemical Romance video, My Chemical Romance videoklip, My Chemical Romance klip, My Chemical Romance emo, My Chemical Romance konec kariéry, My Chemical Romance rozpad kapely
TOPlist