Kapela Kašpárek v rohlíku má nové "bejbypankové cédo"!

08.02.2012

Uskupení českých infantilních umělců vydává třetí album Ten Halywůd! Fanoušci se při poslechu ocitnou ve světě, kde "je možné nevyrůst, čímkoliv se stát, kohokoliv potkat, cokoliv zažít". Podle tvůrců si stačí spustit promítačku vlastní představivosti a najít odvahu stát se hrdinou sci-fi, hororu, kovbojky nebo love story.

roblik
Foto: Championship.cz

Třetí deska s názvem Ten Halywůd je na rozdíl od předchozích počinů kapely Kašpárek v rohlíku volně tematizovaná. Tvůrci pověřili Mardošu z Tata bojs funkcí „nultého dramaturga“, což je vůbec první užití takovéto funkce na světě.

Mardoša sestavil imaginární kompilaci snů z různých hudebních kultů posledních třiceti let minulého století, která se stala počáteční hudební inspirací. Bratři Dušan a Tomáš Neuwerthové se ujali hudební produkce a s principálem Kašpárka v rohlíku Davidem Dvořákem začali sbírat a v různých tvůrčích dílnách tvořit materiál propojený motivem kouzelného světa filmů.

Ten Halywůd je protkaný filmovými žánry (love story, horor, western atd.) a tématy (hrdinové, kino, stars, konkrétní odkazy na filmy atd.), ale hlavně je imaginárním místem pro všemožné obyčejné i neobyčejné sny a touhy, které je podle autorů desky třeba neustále hledat a snažit se plnit bez ohledu na věk.

A tak spolu s Lenkou Dusilovou, Milanem Caisem (Tata bojs), Márdim (Vypsaná fixa), Honzou Kalinou (Sto zvířat), Robertem Nebřenským (Vltava), Jurou Hradilem (Tata bojs), Ondřejem Pečenkou, Jiřím Šponarem a v neposlední řadě s dětskými hrdiny (v deseti základních a dvou bonusových písních), fotbalisty, akvabelami a nadnárodními umělkyněmi se můžete proletět vesmírným mezigalaktickým džípem, koncertovat v poli pro zajíce a srnky nebo si zastřílet z praku.

Stylově filmový je také obal desky - cédéčko je spolu s šedesátistránkovým bookletem uloženo v plechové kulaté krabici na film, ze které vyčuhuje kousek negativu. Součástí balení je sada nezbytných doplňků - samolepky s filmovými i nefilmovými postavami, placka s cenou Kašpárkovy akademie a samolepka pro označení automobilu s příslušenstvím ke Kašpárkově rohlíkové republice.

Interpreti:
Kašpárek v rohlíku

Kategorie:
Hudba,

Tagy:
Celebrity, České celebrity, kapely, hudební skupiny, české kapely, Kašpárek v rohlíku, Kašpárek v rohlíku foto, Kašpárek v rohlíku fotky, Kašpárek v rohlíku album, Kašpárek v rohlíku deska, Kašpárek v rohlíku nová deska, Kašpárek v rohlíku nové album, Kašpárek v rohlíku video, Kašpárek v rohlíku klip, Kašpárek v rohlíku videoklip
TOPlist