Kameňák 4: Pokračování lidové taškařice opět v kinech!

07.10.2013

Po osmi letech se nám opět představují oblíbení hrdinové městečka Kameňákov v plné parádě! Diváci se v bláznivé komedii Kameňák 4 mohou těšit na pokračování, které svým lidovým stylem a poetikou anekdot navazuje na předchozí trilogii, kterou režíroval Zdeněk Troška.

kamenak
Foto: Bontonfilm

Pepanovi (Václav Vydra) odjela žena Vilma do Austrálie za jejich dcerou, a tak se synem Pepíkem žije v ryze mužské domácnosti. Kolem Pepana usilovně krouží učitelka Vlasta (Dana Morávková), která vycítila příležitost zaplnit místo po Vilmě. Pepan je však zcela zaneprázdněn novou funkcí – stal se starostou Kameňákova.

V místní čínské restauraci mezitím dojde k nečekanému objevu. Kuchař Lojza (Jiří Pomeje) zalévá své marihuanové „bylinky" známým Modrým pramenem, který v minulých dílech povzbuzoval sexuální apetýt. Když si ubalí „jointa" z takto zavlažovaného výpěstku, propadne nekonečné pravdě a všeobjímající lásce ...

Česko-slovenský režisér Jan Novák (47), který je autorem celé řady ceněných dokumentů a dokumentárních cyklů, debutoval na poli celovečerního filmu v roce 2009 dramatem Klíček, které však kritici i diváci jednohlasně odsoudili jako nepovedený. Jak se jim asi bude líbit režisérův druhý počin?

Komedie Kameňák 4 navazuje na komerčně úspěšnou trilogii z let 2003 až 2005, kterou tehdy vidělo v kinech přes 1 200 000 diváků. Snad proto se producenti Jiří Pomeje a Pavel Pásek rozhodli po deseti letech (ale už bez Zdeňka Trošky) sérii zalořenou na vtipech znovu oživit ... Budou opět slavit úspěch?

V novém pokračování se vrací řada známých tváří v čele s Václavem Vydrou, Danou Morávkovou, Josefem Lauferem, Hanou Čížkovou, Václavem Glazarem nebo Ladislavem Županičem. Velké role pak mají i „nováčci“ Bob Klepl, Martin Dejdar, Jiří Pomeje a Alice Bendová.

Česká komedie Kameňák 4 je v kinech k vidění od 10. října 2013.

Fandím
23 fanoušků
Nesnáším
3 antifanoušci
Celebrity:
Dana Morávková, Hana Čížková, Jiří Pomeje, Eva Čížkovská, Václav Vydra, Alice Bendová, Ján Novák, Lucie Molnárová, Josef Laufer, Bohumil Klepl, Martin Dejdar

Filmy:
Kameňák

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, České celebrity, české filmy, české herečky, herci, čeští herci, čeští režiséři, režiséři, český film, Právě v kinech, české komedie, evropské filmy, Ján Novák Kameňák 4, Ján Novák režie, Ján Novák film, Ján Novák komedie
TOPlist