Josef Somr se dočká pocty na letošním karlovarském festivalu!

16.04.2012

Filmový festival připomene v rámci svého 47. ročníku mimořádnou hereckou osobnost českého filmu, televize a divadla! Josef Somr (78) se tak po čestném Českém lvu dočká již druhé velké pocty v tomto roce!

Josef Somr
Zdroj: kviff.com

Josef Somr (78) patří k nejvýznamnějším hercům českého divadla a filmu a ztvárnil také desítky postav v televizních filmech a seriálech. Absolvent brněnské JAMU byl dlouholetým členem pražského Činoherního klubu a dnes je oporou souboru činohry Národního divadla v Praze. 

Čtěte také

Ve filmu se legendární stala jeho úloha výpravčího Hubičky v oscarovém snímku Jiřího Menzela Ostře sledované vlaky (1966). Od osmdesátých let je stálicí českého filmu a díky tomu také v březnu tohoto roku obdržel Českého lva za mimořádný přínos české kinematografii. Zatím poslední hlavní roli vytvořil v intimním příběhu Vladimíra Michálka O rodičích a dětech (2008).

pátek 6. července 2012 tak bude za osobní účasti Josefa Somra uveden v Karlovarském městském divadle film Žert, který režisér Jaromil Jireš natočil v roce 1968 podle slavného románu Milana Kundery a který se -  jako řada dalších snímků české kinematografie – stal obětí totalitní cenzury.

Fandím
2 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Josef Somr

Kategorie:
Celebrity, České celebrity,

Tagy:
Celebrity, České celebrity, herci, čeští herci, karlovarský festival, Josef Somr foto, Josef Somr fotky, Josef Somr mimořádný přínos filmu, Josef Somr cena, Josef Somr ocenění, Josef Somr video, Josef Somr filmy, Josef Somr filmová cena, Josef Somr pocta, Josef Somr Karlovy Vary, Josef Somr karlovarský festival, Josef Somr Žert, Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, Karlovy Vary 2012
TOPlist