Jen Bůh odpouští: Ryan Gosling rozjíždí thajskou vendetu!

07.06.2013

Nejnovější snímek dánského režiséra Nicolase Windinga Refna je uměleckou odpovědí na filmové krváky! Hlavní role se ve filmu Jen Bůh odpouští zhostil americký herec Ryan Gosling, který předvádí širokou škálu svého herectví - od uslzených očí až po zasněný pohled.

jen
Foto: Hollywood Classic Entertainment

Julian (Ryan Gosling) je jedním z největších drogových dealerů v Bangkoku. Když Julianův bratr zabije prostitutku, policie si pozve na pomoc Changa, který dovolí otci zavražděné, aby ho osobně zabil.

Tím však rozpoutá peklo, protože do situace se vloží Julianova matka (Kristin Scott Thomas), šéfka jedné z nejmocnějších kriminálních organizací, která Juliana vysílá pomstít svého bratra ...

Dánský režisér Nicolas Winding Refn (42) si ve své rodné zemi udělal jméno temnými filmy na pomezí thrilleru a krimi, jako byl Bleeder nebo Fear X. Největší popularitu mu však získala trilogie Dealer/Pusher z let 1996 až 2005, která mu otevřela dveře do světových filmových ateliérů.

Nejprve natočil netradiční biografii Bronson (2008), poté trochu "uklouzl" snímkem Barbar (2009), aby se nakonec triumfálně vrátil  filmem Drive, díky kterému získal v roce 2011 na festivalu v Cannes cenu za režii.

Jeho poslední snímek Jen Bůh odpouští po obsahové i formální stránce vychází z jeho předchozího filmu, ale narativní line je tentokrát potlačena ve prospěch jakéhosi umění pro umění, které má podobu samoúčelné brutality, jež diváka spíš nudí, než šokuje ...

Dánsko-francouzsko-thajsko-švédské drama Jen Bůh odpouští/Only God Forgives má v českých kinech premiéru 6. června 2013.

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Kristin Scott Thomas, Ryan Gosling, Nicolas Winding Refn

Filmy:
Only God Forgives

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, Zahraniční celebrity, americké celebrity, britské celebrity, zahraniční herečky, herci, zahraniční herci, američtí herci, dánské celebrity, britské herečky, režiséři, francouzské filmy, dánský film, dánští režiséři, evropské filmy, dánské filmy, thajské filmy, švédské filmy, Nicolas Winding Refn film, Nicolas Winding Refn režie, Nicolas Winding Refn Jen Bůh odpouští
TOPlist