Janek Ledecký uvede novou verzi muzikálu Hamlet!

21.03.2012

Zpěvák představí ve čtvrtek na scéně Divadla Broadway svůj muzikál v nové - tzv. světové verzi! Rocková "opera" Hamlet, který měl světovou premiéru v Divadle Kalich v roce 1999, se mezitím dočkal úspěchu i v zahraničí!

Janek Ledecký
Zdroj: hamlet-muzikal.cz


Janek Ledecký (49) začínal jako zpěvák kapely Žentour, pak slavil úspěchy jako sólový umělec, aby nakonec "skončil" jako autor muzikálů. Největšího věhlasu se pak dočkal právě muzikál Hamlet, který má za sebou 700 pražských představeních, 150 repríz na Nové scéně v Bratislavě, 470 repríz v jihokorejském Soulu a 40 představení v Japonsku.

Nové verze se chopil uznávaný režisér Robert Johanson, který na Broadwayi a dalších amerických scénách režíroval více než 140 her. Spolu s zpěvákem vytvořili "americkou" adaptaci Hamleta, kterou uvedli už v dubnu 2004 v Abingdon Theatre v New Yorku a v létě 2005 v Divadle Kalich.Nové nastudování v režii Roberta Johansona je již čtvrtou verzí Hamleta. Navíc v únoru 2012 se konala premiéra v Tokiu a v další sezóně se bude Hamlet hrát v rumunském Národním divadle ve spolupráci s italskou La Scalou.

V titulní roli dánského prince, který si sám se sebou neví rady, si zahrají a zazpívají Václav Noid Bárta a Ondřej Ruml. Autor díla Janek Ledecký si tentokrát střihne roli krále Claudia, kterého s ním bude alternovat Josef Vojtek. V jedné menší roli se objeví také Česká Miss 2008 Eliška Bučková.

Fandím
6 fanoušků
Nesnáším
2 antifanoušci
Celebrity:
Janek Ledecký

Kategorie:
Hudba,

Tagy:
Celebrity, České celebrity, zpěváci, čeští zpěváci, muzikály, divadlo broadway, janek ledecký foto, Janek Ledecký fotky, české muzikály, Janek Ledecký muzikál, Hamlet, Janek Ledecký video, Janek Ledecký zpěv, Janek Ledecký Hamlet, Janek Ledecký nový Hamlet, Janek Ledecký muzikál Hamlet
TOPlist