Jana Kirschner vystoupí na Sázavafestu!

20.05.2011

V areálu Zelený ostrov v prostorách bývalých kasáren vystoupí více než 120 domácích i zahraničních účinkujících. Organizátoři Sázavafestu počítají s případným deštěm, a tak umístili dvě ze šesti chystaných scén do zastřešených hal s kapacitou pět tisíc lidí.


Foto: janakirschner.com

Jednou z festivalových novinek bude účinkování slovenské zpěvačky Jany Kirschner, což bude její první vystoupení po mateřské dovolené a jediný potvrzený koncert v České republice. Sázava fest se uskuteční ve dnech 4. až 7. srpna.

Na letošním Sázavafestu vystoupí například německá elektropopová kapela Alphaville, manchesterští The Hurts a domácí dýdžejka Lucca ve společném projektu s kytaristou Michalem Pavlíčkem. Z dalších zahraničních kapel vystoupí britští The Subways, jejich krajané Kosheen, Nouvelle Vague či Jazzanova.


Ciganski diabli!

Dále se na několika jevištích vystřídají Chinaski, Nightwork, Mandrage, Tomáš Klus, Toxique, Rybičky 48, J.A.R. nebo Monkey Business. Společný koncert v Benešově absolvují také Dara Rolins s Danem Bártou. Stejně jako loni se na Sázavafestu představí houslový virtuóz Jaroslav Svěcený, tentokrát se slovenskou skupinou Cigánski Diabli.

Ve spolupráci s hudebním serverem Muzikus.cz uspořádá Sázavafest soutěž Sázavafest Battle, jejíž vítěz si zahraje na jedné z festivalových scén. Porota vybrala SilesiJAH All Star z Karviné a Sonicates z Bardejova, o třetí kapele rozhodnou do 6. června veřejným hlasováním fanoušci. Jako každý rok bude součástí festivalu autorské čtení, jehož se letos zúčastní Iva Lecká, Leoš Šedo a Michal Viewegh.


SilesiJAH All Stars

Sázavafest se letos do Benešova přesune z dosavadního dějiště v Kácově na Kutnohorsku. Pořadatelé přesun odůvodnili po loňských problémech s rozvodněnou Sázavou bezpečností návštěvníků - loni kvůli vodě předčasně ukončili program na dvou z pěti pódií. Jde už o čtvrté místo konání v historii festivalu. Akce začínala v Týnci nad Sázavou a pokračovala ve městě Sázava.

V blízkosti festivalového areálu bude zřízeno odstavné parkoviště a parkovné na celou dobu festivalu bude stát 150 korun. Návštěvníci, kteří zvolí na festival cestu vlakem, mohou využít padesátiprocentní slevu. Stanové městečko uvnitř areálu vyjde na 200 korun na osobu. Předprodej vstupenek byl zahájen 1. prosince 2010 a od 1. května je cena jedné vstupenky 900 korun plus poplatky.

Fandím
25 fanoušků
Nesnáším
27 antifanoušků
Celebrity:
Dara Rolins, Jaroslav Svěcený, Jana Kirschner, Tomáš Klus, Michal Pavlíček, Dan Bárta

Interpreti:
Alphaville, Rybičky 48, Chinaski, Hurts, Tata Bojs, Monkey Business, Charlie Straight, Wohnout, Toxique, Mandrage, Cigánski diabli, NightWork, J.A.R.

Kategorie:
Hudba,

Tagy:
Celebrity, zpěvačky, youtube, zpěváci, youtube video, hudební festival, youtube com, hudební festivaly, hudebníci, čeští hudebníci, hudební kapely, zahraniční hudebníci, muzikanti, zahraniční kapely, Sázavafest, Sázavafest foto, Sázavafest photo, Sázavafest Benešov, Sázavafest 2011, festival Sázavafest, Sázavafest Zelený ostrov, Benešov, Zelený ostrov, Kácov, Lucca
TOPlist