Jana Kirschner se vrací a vydává album Moruša Biela!

20.11.2013

Slovenská zpěvačka přichází po tříleté pauze s netrpělivě očekávanou deskou, která vyšla 15. listopadu! Nahrávání alba Moruša Biela ve studiu Sono nedaleko Prahy trvalo dva týdny. Sešlo se tam dohromady 18 muzikantů z Velké Británie, Česka a Slovenska. Producentem celého projektu je Eddie Stevens, známý ze spolupráce s Roisin Murphy, Moloko nebo Zero 7.

Jana Kirschner
Zdroj: Martin Plášek

Pod jeho dohledem vznikl jakýsi „rodinný orchestr“, ve kterém se potkaly housle, akordeon, violoncello, marimba, klarinet nebo cimbál. Na projektu spolupracovali skvělí muzikanti známí ze světa klasické hudby – Miloš Valent, Marcel Comendant, Jozef Ľupták, Boris Lenko, Braňo Dugovič a mužský pěvecký kvartet.

Čtěte také

Anglickou část reprezentovali známí studioví hudebníci Rob Mullarkey, Tom Skinner a Nathaniel Keen. Již první reakce hudebních kritiků a milovníků hudby předznamenávají, že se jedná o velmi výjimečný a odvážný projekt. O grafickou podobu alba se postaral irský umělec Eoin Ryan a slovenská grafička Maria Rojko.


Album vychází u slovenského vydavatelství Slnko Records. „S albem jsem velmi spokojená, jsem šťastná, že to máme za sebou. Byl to rok tvrdé práce, musela jsem udělat hodně rozhodnutí, což pro mě nikdy nebylo jednoduché,“ vypráví zpěvačka. 

Současně s vydáním první části desky vyrazila Jana Kirschner (34) na turné po několika slovenských městech, kde tento projekt představí na podiu spolu se svojí čtrnáctičlennou kapelou. Zkoušky probíhaly jak v Česku, tak i na Slovensku a výsledkem je neopakovatelný koncertní zážitek.

Dne 4. prosince vystoupí Jana Kirschner v Divadle Archa a přiveze tak do Prahy pestré hudební přredstavení, kde jako předkapela se představí duo Longital - umělecká a životní dvojice Daniel Salontay a zpěvačka Shina, kteří patří mezi stálice slovenské nezávislé scény.

Pražský křest alba proběhne 28. listopadu od 17h v Bontonlandu na Václavském náměstí.

Fandím
4 fanoušci
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Jana Kirschner

Kategorie:
Hudba,

Tagy:
Celebrity, zpěvačky, krásky, youtube, slovenské celebrity, slovenské krásky, slovenské zpěvačky, youtube video, youtube com, Jana Kirschner fotky, Jana Kirschner sexy, Jana Kirschner foto, jana kirschner video, Jana Kirschner hudba, Jana Kirschner nová deska, Jana Kirschner nové album, Jana Kirschner křes alba, Jana Kirschner křest desky, Jana Kirschner Moruša Biela
TOPlist