Wu-Tang Clan

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším 0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů
Hodnocení
0% (0 hlasů) Neumístněno

Popis interpreta Wu-Tang Clan Upravit životopis

Wu-Tang Clan je americké rapové uskupení, které vzniklo v roce 1993 v New Yorku. Tvoří jej tři členové z Brooklynu a šest ze Staten Islandu. Jejich nejúspěšnějším albem je Wu-Tang Forever z roku 1997.

Historie

V roce 1992 bratranci RZA, GZA/Genius a ODB zakládají skupinu, která se jmenuje All in together now. Později se postupně přidávají i členové Method Man Inspectah Deck, U-God, Ghostface Killah, Raekwon a Masta Killa. Dvorním DJ klanu je Allah Matematics, který se v této funkci střídá s DJ Sueside. Neoficiálním (a v jednu chvíli i oficiálním) členem Wu je také Cappadonna.

Tak vzniká Wu-Tang Clan. Jméno si propůjčili z kung fu filmů podle legendárního samurajského meče, který má magickou moc (Wu Tang je také jedna z odnoží kung fu). Vliv kung fu filmů je znát i v jejich tvorbě. Wu nadefinovali vlastní zvuk, který se dá poznat po pár vteřinách poslechu. Syrové beaty a samply z kung fu filmů doplněné velmi agresivním rapem, to je typické pro těchto devět MCs. V roce 1993 vyšlo jejich debutové album Enter the Wu-Tang (36 chambers) a velké labely se začaly předhánět v nabídkách. Producent, zakladatel a obchodník RZA se ale držel zpátky. Nakonec se mu povedlo využít situace. Dostal smlouvu, která zaručovala, že každý z členů může vydat svoje album kdy a kde bude chtít. V roce 2007 skupina navštívila Prahu, v roce 2008 byla její druhá návštěva v hlavním městě České republiky plánována na 10. července.

Zdroj: Wikipedia.org

Členové skupiny Wu-Tang Clan

Fotky Wu-Tang Clan (117)

Videoklipy Wu-Tang Clan (258)

Písně Wu-Tang Clan (752)

Všechny písně Wu-Tang Clan (752) »

Diskografie Wu-Tang Clan (45)

TOPlist