Tři sestry

profil
Fandím 2 fanoušci
Nesnáším 0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů
Hodnocení
98% (6 hlasů) Neumístněno

Popis interpreta Tři sestry Upravit životopis

Tři sestry jsou česká hudební skupina hrající původně punk. Později inklinovala k různým stylům hudby přes rock, punk rock, občas i metal až po hardcore. Textařem, hlavním zpěvákem a nejznámější osobností kapely je Lou Fanánek Hagen, vlastním jménem František Moravec, dalšími členy jsou Veronika Borovková, Tomáš Doležal a další. Někdy se styl této kapely označuje také jako pubrock pro její texty s hospodskou tematikou.

Historie kapely

Počátky formování kapely jsou nejasné a spadají do doby, kdy hlavní představitelé skupiny chodili na střední školu.

Osmdesátá léta

Od roku 1982 hráli někteří z nich ve společné kapele Spálená tlumivka. V roce 1985 pak založili hudební skupinu Tři sestry. Název vymyslel Jiří Brábník (Hadr). Skupina poprvé soukromě vystupovala ve složení: Hadr, Sup, Jírovec a Magor. Nedlouho po té se ke skupině přidali tři zpěváci: František Moravec (Lou Fanánek Hagen), Simona Bártová (Síma) a Petr Kratochvíl (Bombur). První oficiální koncert Tři sestry hrály na jaře 1986 ve strahovském Klubu 001. V létě 1986 se vážně zranil zpěvák Fanánek (projíždějící vlak mu amputoval nohu; nyní nosí protézu) a vystupování skupiny bylo načas přerušeno. V roce 1987 ze skupiny odešli zpěváci Síma a Bombur a přišel kytarista Luděk Pallat (Nikotýn). Chvíli vystupovala kapela se dvěma kytaristy, ale zanedlouho Jírovec emigroval. V lednu 1988 vznikla nahrávka, která byla vydána jako deska roku 1995 pod názvem Rarity. Koncem 80. let proběhlo ve skupině ještě několik personálních změn, z nichž zřejmě nejzajímavějším je jedno z dočasných působení kytaristy Františka Sahuly.

Devadesátá léta

Kapela Tři sestry vydala své první album Na Kovárně to je nářez roku 1990. Po celá 90. léta a později až do současnosti pak skupina vydávala poměrně pravidelně nové desky. Roku 1993 původního harmonikáře Supa nahradil nový, Sup II. V roce 1994 skupinu opustil kytarista Nikotýn, kterého nahradil Ronald Seitl a opět přistoupivší František Sahula. Velkou ztrátu soubor utrpěl v lednu 1996, kdy tragicky zahynul bubeník Hadr. Nahradil ho o rok později Bubenec. Roku 1996 odešel také Sup II., kterého nahradila Supice. František Sahula soubor opět opustil roku 1997, na jeho místo nastoupil Cvanc. Oficiální stránky Tří sester byly založeny roku 1998.

21. století

10. června 2000 skupina oslavila své 15. narozeniny koncertem v Praze na Štvanici. Na přelomu tisíciletí a pak ještě v letech 2003 až 2004 se souborem opět mihnul František Sahula. V roce 2003 se stal členem kapely kytarista Zdeněk Petr. V současné době tvoří Tři sestry tito muzikanti: Lou Fanánek Hagen (zpěv, textař), Ing. Magor (kapelník, manažer, producent, baskytara), František Vrána (bicí), Supice (harmonika, zpěv), Ronald Seitl (kytara), Zdeněk Petr (kytara), Martin Roušar (saxofon, klarinet) a František Kacafírek (housle). 19. srpna 2008 frontman skupiny Lou Fanánek Hagen oznámil, že pokud oštěpařka Špotáková na olympiádě v Pekingu vybojuje zlato, tak jí skupina složí písničku. Špotáková skutečně zlato získala a Fanánek se vyjádřil, že text složí, hudbu někdo z jeho kamarádů a písničku chtějí vydat co nejdříve. Písnička měla premiéru na tiskové konferenci v restauraci U Pinkasů, koncertní premiéru si písnička odbyla na festivalu Rock na valníku 2008, Špotáková se koncertu zúčastnila a píseň Čtvrtá sestra zazpívala spolu s frontmanem skupiny Hagenem.

Členové kapely

Aktuální členové

 • Lou Fanánek Hagen (vlastním jménem František Moravec) - zpěvák a textař skupiny, dříve občasně i bubeník, saxofonista, baskytarista a perkusista. Vůdce souborů Hagen Baden a Duní.
 • Ing. Magor (vlastním jménem Tomáš Doležal) - baskytarista a manažer skupiny, producent většiny alb. „Malý velký muž — malý vzrůstem, velký manažerskými schopnostmi“.
 • Supice (vlastním jménem Veronika Borovková) - v roce 1996 se stala harmonikářkou skupiny s několika výraznými pěveckými vstupy (např. píseň Dederon).
 • Ronald Seitl - v roce 1994 se stal kytaristou skupiny. Hrál i ve skupinách Hagen Baden a Duní.
 • Zdeněk Petr - od května 2003 kytarista souboru, povoláním vysokoškolský pedagog. Hraje i ve skupinách P.S. a Plexis.
 • Bubenec, Vrána (Petr Lukeš) - Od roku 1996 bubeník souboru. Paralelně s Třemi sestrami vystupoval se skupinou Rány těla, zaskakoval za Jakuba Geislera u skupiny Lety mimo, u kterých nakonec zůstal na dvě alba. Hrál i ve skupině Synové výčepu. Nyní paralelně hraje se skupinou The Radio$tars.
 • František Kacafírek - od roku 1993 se skupinou nahrává a koncertuje na housle jako „stálý host“. Hraje country a bluegrass, od roku 1981 je řádným členem skupiny Zelenáči (od roku 1990 Noví Zelenáči Mirka Hoffmana. Nahrával například i s Palečkem a Janíkem nebo se skupinou Wanastowi Vjecy.
 • Jaroušek (Martin Roušar) - nejnovější člen skupiny, hraje na saxofon a klarinet.

Bývalí členové

 • Blázen (Jakub Maleček) - 1988–1991 baskytarista skupiny. Hrál též v hudebních uskupeních Duní, Hagen Baden i Orlík.
 • Bombur (vlastním jménem Petr Kratochvíl, uměleckým jménem Václav Kahuda) - 1985–1987 zpěvák skupiny, v pozdějších letech autor několika knih.
 • Cvanc (Miroslav Cvanciger) - 1997–1987 kytarista skupiny a jeden ze spojovacích článků mezi Třemi sestrami a jejich dřívější předkapelou Lety Mimo.
 • Čisťák (Jakub Čistecký) - 1985–1990 perkusista, náhradní bubeník a zpěvák skupiny.
 • Dachau (Petr Jírovec) - 1985–1987 kytarista souboru, autor hudby.
 • Hadr (Jiří Brábník) - 1985–1996 bubeník skupiny. Zakladatel skupiny, spoluproducent několika alb. Zahynul při autonehodě 15. ledna 1996 po nárazu do stromu, později se rozšiřovalo, že ho zabil snowboard.
 • Nikotýn (Luděk Pallat) - 1987–1994 (s přestávkou v roce 1989) kytarista souboru. Před angažmá ve Třech sestrách byl členem skupiny Underwelt. Zemřel za nejasných okolností 21. 10. 2011 ve vinohradské nemocnici.
 • František Sahula - s přestávkami od 1988 do roku 2004 kytarista a zpěvák, autor několika klíčových písní skupiny. V průběhu 90. let vystupoval s vlastním sborem Synové výčepu, s Fanánkem vytvořil projekt Stará kovárna jako za mlada. Autor knihy Průša se nevrací aneb hrál jsem v Třech Sestrách. 3. května 2008 byl nalezen zavražděn.
 • Síma (Simona Bártová) - 1985–1987 zpěvačka souboru.
 • Slunce severu (Ilma, tehdy Maršíčková) - 1984-1986 zpěvačka skupiny Druhé housle, posléze i ve Třech sestrách až do podzimu roku 1988.
 • Sup I. (Tomáš Karásek) - 1985–1993 harmonikář souboru. Autor několika písní, textů a literárních děl. V současné době obchodní poradce ve Švýcarsku.
 • Sup II. (Miloš Berka) - 1993–1996 harmonikář souboru. Též znám jako Myloš.

Sportovní aktivity

Skupina Tři Sestry se mimojiné věnuje sportovním aktivitám, existuje Sailing Team Tři Sestry, který se účastní jachtařských závodů v mnoha zemích, od roku 2006 s jachtou Benetau First 40,7. Také existují fotbalový (1.RFC SPARK) a hokejový (HC Stará kovárna) tým s účastí členů skupiny. Skupina pořádá tenisové, lyžařské a cyklistické závody.

Zdroj: Wikipedia.org

Členové skupiny Tři sestry

Fotky Tři sestry (0)

Videoklipy Tři sestry (267)

Písně Tři sestry (505)

Všechny písně Tři sestry (505) »

Diskografie Tři sestry (16)

TOPlist