Three Days Grace

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším 0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů
Hodnocení
0% (0 hlasů) Neumístněno

Popis interpreta Three Days Grace Upravit životopis

Three Days Grace (TDG) je kanadská rocková kapela založená v roce 1992 (tehdy pod jménem Groundswell). Po rozpadu Groundswell se skupina přejmenovala a v její nynější sestavě se nachází: zpěvák a kytarista Adam Gontier, bubeník a zpěvák Neil Sanderson, basový kytarista Brad Walst a hlavní kytarista Barry Stock. Three Days Grace vydali tři studiová alba, jedno DVD a po celém světě prodali více jak šest milionů desek.

Historie

Wave of Popular Feeling (1992-1995)

Toto album se nahrálo v roce 1992. Bylo vydáno celkem 150 kopií a poté se skupina rozpadla. Kapela se v té době jmenovala Groundswell a měla 5 členů: Adam Gontier, Neil Sanderson, Brad Walst, Phil Crowe a Joe Grant. V té době hrál Sanderson ve skupině jménem Thousand Foot Krutch.

Demo (1997-2002)

V roce 1997 se Adam Gontier, Neil Sanderson a Brad Walst znovu dali dohromady tentokráte už pod názvem Three Days Grace. Spolu se členem skupiny Thousand Foot Krutch nahráli své první demo se třemi skladbami. CD vyšlo v počtu 100 kusů a poté se TDG vydali na turné s Thousand Foot Krutch jako jejich předskokani.

Three Days Grace (2003-2005)

22. července 2003 vyšlo první studiové album Three Days Grace. Z tohoto alba vzešel jejich první singl, „I Hate Everything About You", který jim zajistil úspěch a přední místa v kanadských a amerických žebříčcích. Na příklad druhé místo na US Modern Rock, čtvrté místo v Mainstream Rock charts a první místo v Canadian Singles Chart. S dalším singlem, „Just Like You", přichází další úspěchy a první místa v obou zmíněných amerických rockových hitparád. Poslední singl „Home" nebyl již tak úspěšný jako předešlý song, ovšem i tak se řadí k velmi povedeným písním. Po nahrání tohoto alba se ke skupině přidal kytarista Barry Stock. Three Days Grace je jak v Kanadě, tak i ve Spojených státech 1x platinová (prodeje 1000 000+).

One-X (2006-2008)

V roce 2005 se Gontier léčil ze svoji závislost na droze OxyContin, když se jeho žena Naomi postavila proti čím dál tím většímu užívání této drogy. Většina textů alba je založena na Gontierově deníku, který si v době a po době léčení vedl. Čtyřmi singly alba One-X jsou postupně: „Animal I Have Become", „Pain", „Never Too Late" a „Riot". Píseň „Never Too Late" je věnovaná Naomi, jednak jako poděkování za podporu, ale taky je založena na jejim životním příběhu z mládí a tím ji a všem ostatním chtěl říct, jak už název vypovídá, že nikdy není pozdě změnit svůj život. One-X je v Spojených státech 1x platinové (1000 000+) a v Kanadě 2x platinové (160 000+).

V roce 2007 nahrává Gontier píseň „I Don't Care" s finskou skupinou Apocalyptica. V tomtéž roce se skupina vydává na turné s mnohými skupinami např. Breaking Benjamin, Chevelle, Seether, Skillet, Nickelback, Hoobastank, Trapt, Puddle of Mudd, 3 Doors Down, Flyleaf, 12 Stones, Red, Econoline Crush a další. Gontier si zazpíval s Breaking Benjamin píseň „Dance With The Devil". 11. srpna 2008 vydali live DVD s názvem Live at Palace. 7. října 2008 Adam Gontier zpívá spolu s dalšími kanadskými zpěváky a hudebníky píseň „You Have a Choice" (Avaaz.org), která měla sloužit ke změně politiky v Kanadě (odvolání Stephena Harpera) a měla přimět lidi, aby šli k volbám.

Life Starts Now 2009-současnost)

Life Starts Now je třetí studiové album od Three Day Grace, dostávající se do prodeje 22. září 2009. Deska vstoupila do Billboard 200 na 3. místě s prodeji činící v prvním týdnu 79 000 kusů. Life Starts Now se od předchozích CD liší hlavně optimistických pojetím. Z alba pochází zatím dva úspěšné singly, „Break" a „The Good Life".

Three Days Grace odstartovali šnůru koncertů po boku kapel Chevelle, Flyleaf, Breaking Benjamin a Adelitas Way.

Zdroj: Wikipedia.org

Členové skupiny Three Days Grace

Fotky Three Days Grace (171)

Videoklipy Three Days Grace (63)

Písně Three Days Grace (420)

Všechny písně Three Days Grace (420) »

Diskografie Three Days Grace (3)

Life Starts Now ( 22 Sep 2009)
One-X ( 13 Jun 2006)
Celá diskografie Three Days Grace (3) »
TOPlist