Support Lesbiens

profil
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším 0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů
Hodnocení
55% (2 hlasů) Neumístněno

Popis interpreta Support Lesbiens Upravit životopis

Support Lesbiens je česká hudební skupina. Vznikla roku 1992. Dostala se do semifinále soutěže Marlboro Rock-in a získala smlouvu u Sony Music. Skupina se rozpadla v roce 1996, ale o čtyři roky později se zase sešla.

V roce 2001 vychází deska Regeneration?, která znamená průlom v posluchačské oblibě. Singl Bet my soul začínají hrát rozhlasové stanice v nejvyšších rotacích. Na úspěch této desky navázalo album Tune Da Radio, které definitivně skupinu zařadilo mezi nejpopulárnější hudební skupiny v České republice.

V březnu 2003 získává skupina dvě hlavní ocenění Anděl od České hudební akademie za nejlepší album roku 2002 a kapelu roku 2002.

Koncem roku 2004 se díky singlu Cliché stává první českou anglicky zpívající kapelou, jejíž singl se umístil na prvním místě oficiální rádiové hitparády IFPI.

Videoklip k písni Cliché, ve kterém vystupují například i herci Jan Budař, Josef Vinklář, boduje a posléze vyhrává hitparádu World Chart Expres na MTV a zároveň se Support Lesbiens stávají Artist Of The Week televizní hudební stanice MTV.

V říjnu 2005 vychází reedice dvou nejstarších alb skupiny - So What? a Medicine Man. Zatím poslední řadové CD vydala skupina 25. zaří 2006 pod názvem Euphony and Other Adventures. V roce 2007 vydává skupina desku GREATEST HITS 1993 - 2007, která obsahuje nejúspěšnější písně z předchozích alb. V roce 2008 vyšlo dosud poslední studiové album Lick It s jedenácti novými skladbami, dvanáctou bonusovou skladbou je remix staršího hitu "Sweet Little Something".

Členové

  • Kryštof Michal (zpěv)
  • Hynek Toman (kytara)
  • René Rypar (kytara)
  • Jan Daliba (baskytara)
  • Zbyněk Raušer (bicí)

Zdroj: Wikipedia.org

Členové skupiny Support Lesbiens

Fotky Support Lesbiens (0)

Videoklipy Support Lesbiens (78)

Písně Support Lesbiens (276)

Všechny písně Support Lesbiens (276) »

Diskografie Support Lesbiens (9)

Maj - Soundtrack ( 8 Sep 2008)
Celá diskografie Support Lesbiens (9) »
TOPlist