Slayer

profil
Fandím 1 fanoušek
Nesnáším 0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů
Hodnocení
0% (0 hlasů) Neumístněno

Popis interpreta Slayer Upravit životopis

Slayer je americká thrashmetalová hudební skupina působící od počátku 80. let. Byla založena Kerry Kingem, který posléze nalezl na post baskytaristy Toma Arayu (s kterým tvoří jednu z nejproduktivnějších autorských dvojic na metalové scéně) a na místo druhého kytaristy našel Jeffa Hannemana. Bubeníkem se stal Dave Lombardo. Kapela se během chvíle stala velmi populární v undergroundové scéně a spolu s kapelami jako Metallica, Anthrax a Megadeth založila thrashmetalovou scénu.

Největším úspěchem bylo vydání alba Reign in Blood, kterým ovšem dosáhli podle kritiků určitého zenitu. Dokonce dokázali, že negativní reklama je nejlepší reklama. Úvodní písní „Angel of Death“ (anděl smrti) rozpoutali spor o to, jestli nejsou nahodou „nazi“ kapelou, protože song pojednává o Dr. Josefu Mengeleovi. A navíc Jeff má doma sbírku fašistických vyznamenání a medailí z druhé světové války. Ale přes všechny tyto překážky dosáhlo brzy album Reign in Blood 500 000 prodaných kopií a tak se stalo první zlatou deskou kapely Slayer.

Po roce 1986 kapelu na chvíli opustil Dave Lombardo. Na jeho místě bubnoval za něj Toni Scaglione z kapely Whiplash. V roce 1988 přišlo velké zklamání v podobě desky South of Heaven, fanoušky bylo odsouzeno pro pomalost a menší odklon od prvních alb. Album Seasons in the Abyss z roku 1990 se díky 1 000 000 prodaných kusů stalo platinovým. Následovalo megaturné Clash of Titans. Roku 1992 na místo bubeníka přišel Paul Bostaph.

Další obvinění z nacismu přišlo v souvislosti s vydáním alba Divine Intervention v roce 1994. Vyslovil ho Max Cavalera, který působil tehdy v kapele Sepultura. Slayer to oplatili tím, že ve francouzské televizi při jednom z rozhovorů prohlasili: „Sepultura je banda brazilských debilů“ (a bunch of lowlife cocksuckers from Brazil).. Po odchodu Maxe Cavalery ze Sepultury se vztah mezi kapelama spravil.

V roce 2001 se znovu za bubny skupiny posadil Lombardo. V tomtéž roce 11. září bylo vydáno album God Hates Us All. Bylo nominováno na cenu Grammy za nejlepší Live Performance songu Disciple a za nejlepší album. Nezískalo však ani jednu z cen. V dalších letech vyšla skupině 2 DVD - War at Warfield a Still Reigning. 8. srpna 2006 vyšlo nové album Christ Illusion. Za skladbu Eyes of the Insane z tohoto alba obdržela kapela cenu Grammy.

Zajímavosti

Kerry King nahrál kytarové sólo pro song "No Sleep Til' Brooklyn" od populární hip-hop/rockové kapely Beastie Boys.

Slayer je hned vedle Metallicy nejcoverovanější (přehrávanou) kapelou na světě.

Dave Lombardo je nazýván otec dvoukopáků

Jejich fanoušek si nechal vyřezat na spodní stranu zápěstí logo Slayer a kapela si fotografii dala na booklet.

Zpočátku hrála kapela namalovaná silnou vrstvou makeupu. Když hráli v San Franciscu společně s Exodus, Laaz Rocket a partou Savage Grace, sklidily obrovské uvítání, ikdyž se jim fanoušci trochu smáli kvůli jejich makeupu. Tom Araya dal na radu jednoho z nich a setřel si líčidlo. Od té doby se už nenamalovali.

Tom Arraya byl přemluven do skupiny a ironicky nikdy se o metal nezajímal. Kdyby se nedal na dráhu muzikanta, tak by pokračoval ve své roli doktora.

Sestava

Aktualní

Bývalí členové

  • Paul Bostaph- (v letech 1992-2002) - bicí.
  • John Dette - (v letech 1996-1997) - bicí. Zastupoval Paula Bostapha.
  • Tony Scaglione - (v letech 1986) - bicí. Zastupoval Dave'a Lombardo během turné Reign in Blood.

Chronologie členů Slayer

Zdroj: Wikipedia.org

Členové skupiny Slayer

Fotky Slayer (0)

Videoklipy Slayer (168)

Písně Slayer (435)

Všechny písně Slayer (435) »

Diskografie Slayer (32)

TOPlist