Renée Fleming

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším 0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů
Hodnocení
50% (1 hlasů) Neumístněno

Popis interpreta Renée Fleming Upravit životopis

Renée Fleming (* 14. února 1959, Indiana, Pensylvánie) je americká operní pěvkyně s plným lyrickým sopránovým typem hlasu, vystupující v operních domech celého světa.

Její repertoár obsahuje koloraturní, lyrická a lehčí spinto sopránová díla. Mimojiné účinkovala v Itálii, Německu, České republice nebo Rusku. Plynně hovoří německy a francouzsky, částečně italsky. Mezi významné role patří hraběnka Almaviva z Mozartovy Figarovy svatby, Desdemona ve Verdiho Othellu, Violetta z opery La traviata, titulní role ve Dvořákově Rusalce, hlavní postava v Massenetově Manon, stejně tak v jeho opeře Thaïs, nebo Marschallin ve Straussově Der Rosenkavalier.


Osobní život

Oba její rodiče byli učitelé hudby. Narodila se v pensylvánské Indianě a vyrostla v newyorském Rochesteru. Má bratra Edwarda a sestru Rachelle.

Studovala společně s Paty Misslinovou na hudební Craneově škole státní newyorské univerity v Potsdamu. Během studia zpívala s jazzovým triem.

Získala Fulbrightovo stipendium, které ji umožnilo pracovat v Evropě s Arleen Augér a Elisabethou Schwarzkopf. Poté pokračovala ve studiích na newyorské Juilliardově škole, kde vystupovala v tamním operním centru například v rolích Musetty v Pucciniho La Bohème a v Menottiho Tamu-Tamu.

Byla provdána za herce Ricka Rosse, se kterým má dvě dcery Amelii a Sage. Pár se rozvedl v roce 2000.

Sopranistka vyjádřila podporu uzavírání sňatků stejnopohlavních párů na webu za práva LGBT.

V srpnu 2010 vystoupila s velkým úspěchem na koncertě v Českém Krumlově.

Ocenění

Je držitelkou hudebního ocenění Richarda Tuckera. V roce 2008 získala švédskou hudební cenu Polar. Za kompaktní disk The Beautiful Voice obdržela cenu Grammy.

Věhlasný dirigent Sir George Solti o ní prohlásil, „Ve svém dlouhém životě jsem se setkal snad jen se dvěma sopranistkami takové kvality zpěvu, tou druhou byla Renata Tebaldi.“

Repertoár


Zdroj: Wikipedia.org

Fotky Renée Fleming (24)

Videoklipy Renée Fleming (10)

Písně Renée Fleming (15)

Všechny písně Renée Fleming (15) »
TOPlist