Paolo Conte

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším 0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů
Hodnocení
100% (1 hlasů) Neumístněno

Popis interpreta Paolo Conte Upravit životopis

Paolo Conte (* 6. ledna 1937) je italský zpěvák, klavírista a skladatel proslulý díky svému nezaměnitelně zvučnému hlasu. Jeho skladby jsou svou atmosférou podobné hudbě frankofonních zpěváků (jako například Jacques Brel nebo Georges Brassens) a mají mnohdy lehce melancholické texty.

Biografie

Svou kariéru začal jako doprovodný hráč na vibrafon v místních kapelách (Saint Vincent Jazz Festival). Brzy začal skládat se svým bratrem Giorgio Conte, později pak sám své vlastní písně. Sólovou kariéru začal v roce 1974 vydáním LP, jehož název byl prostě Paolo Conte. Od té doby vydal přes dvacet dlouhohrajících alb, k nejvýznamnějším patří Un gelato al limon, Appunti di viaggio, dvojalbum Aguaplano či v roce 1990 deska Parole D'Amore Scritte a Macchina, která se těšila značnému úspěchu v celé Evropě. Oficiálně vydaná kompilace největších hitů nese název The Best of Paolo Conte.

Některé z jeho skladeb byly použity ve filmech, například píseň "Come Di" ve snímku Mickovy modré oči (1999), "Vieni via con me" ve Francouzský polibek (1995) , Recept na lásku (2001), Bombakšeft (2002), "Sparring Partner v ''5x2" a "Fritz" v reklamě na Coca Colu, která byla široce vysílána v amerických kinech na začátku roku 2006.

Jeden z jeho největších hitů Azzurro (1968, interpretovaný A. Celentanem a později mnohými dalšími umělci) byl "přivlastněn" oddanými fanoušky italské fotbalové reprezentace a nazýván "gli azzurri" a stal se jakousi neoficiální "hymnou" mistrovství světa ve fotbale roku 2006.

Zdroj: Wikipedia.org

Fotky Paolo Conte (15)

Videoklipy Paolo Conte (15)

Písně Paolo Conte (15)

Všechny písně Paolo Conte (15) »
TOPlist