Pantera

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 1 fanoušek
Nesnáším 0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů
Hodnocení
100% (1 hlasů) Neumístněno

Popis interpreta Pantera Upravit životopis

Pantera byla vlivná americká metalová skupina z Arlingtonu v Texasu, založená roku 1981. I když zpočátku hrála pod vlivem glam metal/hardrockových skupin, tak thrashmetalové skupiny jako Slayer a Metallica, stejně tak i tradiční skupiny jako Black Sabbath a Iron Maiden dokázaly svůj vliv na významnou změnu žánru, který Panteru postihl na konci 80. let. Pantera se následně stala klíčovým tvůrcem groove metalu (post-thrashe) - podžánru heavy metalu.

Prvním komerčním úspěchem Pantery po devíti letech od založení bylo až album Cowboys from Hell. Od té doby se Pantera stala jednou z nejproslulejších heavymetalových skupin 90. let. Navzdory celkově chladnému přijetí jejich prvních čtyřech alb museli kritici poté jejich styl chválit; Jason Birchmeier z Allmusic Panteru považuje za „pravděpodobně největší metalovou skupinu 90. let … jednu z největších a nejvlivnějších metalových skupin vůbec.“ Panteře se dostalo uznání dosažením 45. pozice v žebříčku 100 Greatest Artists of Hard Rock od televize VH1 a páté v žebříčku „Top 10 Greatest Heavy Metal Bands of All-Time“ od televize MTV.

Kvůli dlouhodobým vnitřním konfliktům byla Pantera roku 2003 rozpuštěna. Další rok byl její kytarista "Dimebag" Darrell Abbott během vystoupení své nové skupiny Damageplan zastřelen na pódiu.

Členové skupiny

Poslední sestava
Dřívější členové
  • Terry Glaze – kytara (1981–1982), zpěv (1982–1986)

Zdroj: Wikipedia.org

Členové skupiny Pantera

Fotky Pantera (222)

Videoklipy Pantera (134)

Písně Pantera (385)

Všechny písně Pantera (385) »

Diskografie Pantera (28)

TOPlist