Offspring

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším 0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů
Hodnocení
100% (1 hlasů) Neumístněno

Popis interpreta Offspring Upravit životopis

The Offspring (někdy jen Offspring) je americká punk rocková hudební skupina z Huntington Beach v Kalifornii založená v roce 1986. Skupina dříve známá jako Manic Subsidal se skládá ze čtveřice členů Dextera Hollanda (kytara, zpěv), Kevina „Noodles“ Wassermana (kytara, doprovodný zpěv), Greg Kriesel (basová kytara, doprovodný zpěv) a Peteho Parady (bicí). Parada nahradil původního bubeníka skupiny Adama „Atom“ Willarda v roce 2007, při nahrávání alba Rise and Fall, Rage and Grace v roce 2007.

Kapela The Offspring vznikla v 80. letech současně s dalšími kalifornskými skupinami Sublime, Rancid a Green Day a podíleli se tak na oživení punk-rockové scény v USA během první poloviny 90. let. Poprvé dosáhli velkého komerčního úspěchu deskou Smash z roku 1994, které se prodalo přes 12 milionů kusů. Po tomto úspěchu se o kapelu začala zajímat velká vydavatelství a The Offspring nakonec podepsali smlouvu s Columbia Records. Tímto albem odstartovala jejich úspěšná kariéra. První album s Columbia Records Ixnay on the Hombre bylo vydáno v roce 1997 a získalo dobré ohlasy v kritice. V roce 1998 vydala skupina páté album s názvem Americana, které je nejúspěšnějším albem kapely. Prodalo se ho přes 12 milionů kusů a získalo několikanásobné ocenění platinové desky. I následující deska Conspiracy of One z roku 20 obdržela platinovou certifikaci. Album Splinter z roku 2003 už sice nezaznamenalo takový úspěch jako předchozí dvě, ale i tak získalo ocenění zlaté desky. Nejnovějším albem skupiny je Rise and Fall, Rage and Grace z roku 2007, které zaznamenalo úspěch především díky hitu „You're Gonna Go Far, Kid“, který obsadil na 11 týdnů první příčku v americkém žebříčku Alternative Songs časopisu Billboard. V současnosti skupina pracuje na devátém studiovém albu, které by mělo vyjít v roce 2012. Skupina prodala více než 32 milionů desek, čímž se stali nejprodávanější punk-rockovou skupinou v historii.

Spolu s britskými kapelami Kaiser Chiefs, Enter Shikari a Massive Attack patřili mezi hlavní hvězdy festivalu Rock for People 2008, kde představili i několik písní z nové desky Rise and Fall, Rage and Grace. Na post druhého doprovodného kytaristy byl dosazen Warren Fitzgerald, který, jako neoficiální člen, v kapele v současné době působí.

Historie

Začátky (1984-1987)

První zmínky o kapele sahají až do roku 1984. Na střední škole v Orange County se třídní premiant Dexter Holland a Greg Kriesel, kteří se potkali ve školním běžeckém týmu, rozhodli založit kapelu Manic Subsidal. Nápad založit skupinu dostali, když stáli před vchodem na koncert, kam je odmítli pustit. Netrvalo dlouho a Holland přešel od bubnů ke kytaře a zpěvu a na post bicích přijali Jamese Lilju. Nejprve však přizvali dalšího zpěváka Douga Thompsona, a také kytaristu Kevina „Noodlese“ Wassermanna, místního školníka. S odstupem času oba původní členové přiznávají, že velkou roli v přijetí Noodlese hrál fakt, že v té době už mohl bez problémů nakupovat alkoholické nápoje. Dalším členem se stal bubeník Jim Benton. Nakonec ze skupiny odešli Benton a Thomson a tehdy nastoupil James Lilja. Jako zkušebnu si vybrali garáž v domě Krieselových rodičů. Koncem roku 1985 měli první vystoupení v Santa Cruz a v San Francisku. V roce 1986 si kapela změnila název na The Offspring.

V tom samém roce vydali písně „I'll Be Waiting“ a „Blackout“ na společné singl desce ve svém vlastním vydavatelství Black records. Později v roce 1986 vydali kompilaci Subject to Blackout a demo album 6 songs, které bylo dobře ohodnoceno kritiky z časopisu Maximum Rocknroll. V roce 1987 opustil kapelu bubeník James Lilja, který odešel na medicínu a nahradil ho teprve šestnáctiletý Ron Welty.

The Offspring a Ignition (1988-1993)

Poté co v roce 1988 vydali další demo desku, podepsali smlouvu s malým vydavatelstvím Nemesis Records. V březnu roku 1989 začali spolupracovat s producentem Thomem Wilsonem, který mimojiné spolupracoval s dalšími známými skupinami jako jsou The Adolescents, Dead Kennedys, Social Disortion, The Vandals, či Young Brigade. Společně s ním natočili svoje debutové album The Offspring. Album bylo vydáno v omezené edici a pouze na dvanáctipalcových deskách, vydání na CD se album dočkalo až v roce 1995. Následovalo šestitýdenní turné po USA, avšak později během protijaderné demonstrace byl Noodles pobodán.

V roce 1991 vydali EP album Baghdad, znovu pod taktovkou Thoma Wilsona. Tato deska byla nápomocná při smlouvání s vydavatelstvím Epitaph Records. Wilson se snažil kapelu prosadit v tomto vydavatelství, které vedl Brett Gurewitz z kapely Bad Religion. Gurewitz sice namítal, že The Offspring nejsou dostatečně výrazní, ale EP Baghdad ho přesvědčilo a nechal kapelu vystoupit v jednom záběru.

V roce 1992 se kapela vrátila znovu do studia, aby nahrála svoje druhé album Ignition, znovu ve spolupráci s Thomem Wilsonem. Album bylo vydané v říjnu roku 1992 a překročilo všechna očekávání vydavatele i skupiny. Následující dva roky skupina koncertovala na několika turné, například se punkovou skupinou Pennywise, či ska punkovými kapelami No Doubt a Voodoo Glow Skulls.

Úspěšný Smash a Ixnay on the Hombre (1994-1997)

Mezi lety 1993 a 1994 vystoupila skupina na několika koncertech po USA, a také doprovodila skupinu NOFX na jejím turné po Evropě. V roce 1993 se skupina vrátila do studia, aby natočila další studiové album. Deska Smash vyšla v dubnu roku 1994. Album poháněné především hity „Come Out and Play“, „Self Esteem“ a „Gotta Get Away“ se stalo nejprodávanějším albem, které vyšlo v malém vydavatelství, v historii. Deska získala 6 platinových ocenění a prodávala se dobře i po světě, například v Austrálii obsadila na tři týdny první příčku hlavní australské hitparády ARIA Charts.

Po úspěchu s deskou Smash se skupina za ušetřené peníze založit vlastní vydavatelství s názvem Nitro Records. V něm v roce 1995 znovu vydali své první album The Offspring. Vydavatelství podepsalo smlouvu s několika punkovými skupinami, například The Vandals, Guttermouth, či Jughead's Revenge.

The Offspring opustili Epitaph Records, aby podepsali novou smlouvu s větším vydavatelstvím Columbia Records. V roce 1996 začli nahrávat nové album, Ixnay on the Hombre vyšlo 4. února 1997 , v den 34. narozenin Noodlese. Toto album nebylo tak úspěšné jako Smash, ačkoliv se ho prodalo přes 4 miliony kusů. Album přineslo několik nových hitů, nejznámější jsou „All I Want“, „Gone Away“ a „I Choose“. Videoklip k „Gone Away“ režíroval sám Holland. Holland v jednom rozhovoru uvedl, že Ixnay on the Hombre asi nebylo tak úspěšné, protože znělo jinak než Smash, zatímco fanoušci očekávali album podobné tomu z roku 1994.

Americana a Conspiracy of One (1998-2002)

Když se v roce 1998 na internetu objevil singl „Pretty Fly“ z ještě nevydaného alba Americana, stáhlo si jej během několika týdnů přes 22 milionů lidí a jedná se tak podle časopisu Rolling Stone o nejvíce stahovaný hit všech dob. Deska Americana byla vydána v listopadu roku 1998 a přinesla s sebou další hity „Why Don't You Get a Job“ a „The Kids Aren't Alright“, které se staly spolu s „Pretty Fly (for a White Guy)“ největšími hity kapely. Dalším známým hitem alba je „She‘s Got Issues“.

Skupina se objevila v hororu Ruka zabiják, kde zahrála přehrávku písně „I Wanna Be Sedated“ od skupiny The Ramones a vlastní hit „Beheaded“, který hrají těsně předtím, než je role Dextera Hollanda zabita. Také se zúčastnili festivalu Woodstock v roce 1999. Poté pokračovala skupina na turné, zastavila se v Japonsku a Austrálii.

V roce 2000 vydala kapela své šesté album s názvem Conspiracy of One. Skupina chtěla vydat celé album ve verzi pro stáhnutí z internetu, chtěla tak podpořit stahování z internetu. Nicméně pod hrozbou žaloby ze strany společnosti Columbia prostřednictvím mateřské společnosti Sony uvolnila skupina na své stránce pouze hit „Original Punkster“. Zbytek písní však unikl prostřednictvím fanouškovských stránek. Skupina také začala prodávat trička s logem společnosti Napster, kterou pak z tržeb dotovala.

Skupina také vydala píseň „Defy You“ výhradně pro film Orange County.

Odchod Rona Weltyho, Splinter a Greatest Hits (2003-2005)

V roce 2003 opustil skupinu dlouholetý bubeník Ron Welty, aby odešel do skupiny Steady Ground. Ve stejném roce vydala skupina své sedmé studiové album s názvem Splinter. Skupina pozvala Joshe Freeseho, aby při nahrávání zastoupil Rona Weltyho na pozici bubeníka. Později pak kapela uvedla, že na místo bubeníka nastoupil Atom Willard. Původně se album mělo jmenovat Chinese Democrazy (You Snooze, You Lose) podle názvu velice zpožděného alba kapely Guns N' Roses. V reakci na to napsal frontman skupiny Guns N' Roses Axl Rose žádost kapele The Offspring k zastavení této činnosti, jinak že budou následovat právní kroky. Když si však uvědomil, že kapela oznámila jméno nového alba v den 1. dubna, uklidnil se. Album již nebylo tak úspěšné jako předchozí, ale přineslo několik nových hitů, jako „Hit That“ „(Can't Get My) Head Around You“ a „Spare Me the Details“.

V roce 2005 skupina vydala kompilační album Greatest Hits, které obsahuje největší hity z let 1994 - 2003, od alba Smash po Splinter. Na desce jsou navíc dva dosud nevydané hity a to „Can't Repeat“ a „Next to You“, což je přehrávka původní písně skupiny The Police. Deska neobsahuje nic z alb The Offpring ani Ignition. Pro album byla použita technologie DualDisků, na druhé straně je video, kde Dexter Holland a Noodles diskutují o historii skupiny a také akustická verze písně „Dirty Magic“. Ve stejném roce vydala skupina také DVD se všemi videoklipy a několika záběry z koncertů.

V létě roku 2005 zahrála skupina poprvé na Vans Warped Tour, a pak následovalo turné po Evropě a Japonsku. Když kapela skončila s koncertováním po světě, dala si krátkou pauzu ve své činnosti. Během přestávky v roce 2006 nalákal Tom DeLonge Atoma Willarda do skupiny Angels & Airwaves a vydali album We Don't Need to Whisper.

Rise and Fall, Rage and Grace (2006-2009)

V listopadu roku 2006 se začalo proslýchat, že se kapela The Offspring vrátila do studia, aby natočila své osmé studiové album Rise and Fall, Rage and Grace. Spolupracovali na něm s producentem Bobem Rockem. V červenci roku 2007 Holland oznámil, že je dosud nahrané písně jsou volně k poslechnutí na iMeem.com.

V červenci byl vybrán nový bubeník Pete Parada ze skupiny Saves the Day, který nahradil Atoma Willarda, který odešel do skupiny Angels & Airwaves. Poprvé se skupina ukázala s novým bubeníkem v srpnu na Summer Sonic festivalu v Japonsku. Během představení zahrála poprvé také první singl z nového alba „Hammerhead“. Pete Parada však na novém albu nehrál, skupinu stejně jako při nahrávání Splinteru podpořil Josh Freese. Od února do května roku 2008 skupina vedla australský festival Soundwave společně s kapelami Incubus a Killswitch Engage.

Devátého dubna Dexter Holland oznámil, že nové album se bude jmenovat Rise and Fall, Rage and Grace a vyjde 17. června 2008. Začátkem května uvolnila skupina do rádia první hit „Hammerhead“, který navíc uvolnila ke stažení na svých stránkách. Druhý hit alba s názvem „You're Gonna Go Far, Kid“ obsadil na jedenáct týdnů čelo žebříčku Hot Modern Rock Tracks, což z něj činí jeden z nejúspěšnějších hitů v historii skupiny.

V dubnu také Epitaph Records oznámili, že spolu s novým albem začnou znovu prodávat alba Ignition a Smash, remasterované edice vyšly ve stejný den jako nové album Rise and Fall, Rage and Grace.

Turné na podporu nového alba začla 16. května na X Fest festivalu v Kalifornii. Na konci května skupina ohlásila, že baskytaristu Grega Kriesela nahradí při několika vystoupeních Scott Shiflett ze skupiny Face to Face, protože v Kriselově rodině se narodilo dítě. Kriesel se vrátil v půli června. V říjnu skupinu doprovodli při turné po Japonsku a Jižní Americe kytarista Andrew Freeman. Skupina vystoupila i na KROQ Almost Acoustic Christmas, kde v rozhovoru Noodles uvedl, že si skupina hodlá dát asi dva měsíce pauzu a znovu začít v roce 2009. Od května do července vyrazili na turné s názvem „Shit is Fucked Up“ po Severní Americe. Doprovázeli je muzikanti jako Dropkick Murphys, Alkaline Trio, Street Dogs, Pennywise, Shiny Toy Guns, Sum 41 či Frank Turner.

Zdroj: Wikipedia.org

Členové skupiny Offspring

Fotky Offspring (758)

Videoklipy Offspring (147)

Písně Offspring (479)

Všechny písně Offspring (479) »

Diskografie Offspring (23)

Celá diskografie Offspring (23) »
TOPlist