N.W.A.

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším 0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů
Hodnocení
0% (0 hlasů) Neumístněno

Popis interpreta N.W.A. Upravit životopis

N.W.A (Niggaz Wit Attitudes), do roku 1988 psáno "N.W.A.", byla legendární americká hip-hopová skupina založena v roce 1986. Stála u zrodu Gangsta Rapu a stala se také jednou z nejkontroverznějších kapel v hudební historii.

Stručná biografie

Skupinu založil dřívější drogový dealer Eazy-E, který založil i hudební společnost Ruthless Records. Do studia si pozval své přátele, kterými byli Ice Cube, Dr. Dre, Arabian Prince a DJ Yella. Spolu vydali v roce 1987, pod jménem "N.W.A.", EP nazvané Panic Zone. Ve stejném roce vydali u Ruthless prakticky kompilační album N.W.A. and the Posse, na kterém byly jejich písně z EP Panic Zone, solo písně Eazy-Eho a také písně od skupiny The Fila Fresh Crew, kterou v té době tvořili The D.O.C., Fresh K a Dr. Rock.

Roku 1988 do skupiny přibyl MC Ren a nově šestičlenná skupina získala smlouvu u Relativity Records, kde téhož roku vydali album Straight Outta Compton. Album obsahuje písně jako "Fuck the Police", která je o policejní brutalitě a rasové nenávisti, kvůli této písni byla skupina vyšetřována FBI. Další písní je např. singl "Gangsta Gangsta", který popisuje život v černošských ghettech. Díky takovýmto textům jsou povážováni za průkopníky podžánru Gangsta rap, oni sami však svůj styl pojmenovali "reality rap". Celé album produkují Dr. Dre a DJ Yella, kteří tehdy vystupovali jako producentské duo HighPowered Productions. Za nejvýraznější textaře jsou považováni Ice Cube a MC Ren. Alba se prodalo přes dva miliony v USA. Ve stejném roce vydal i svůj solo debut rapper Eazy-E. Jako první opustil skupinu rapper a producent Arabian Prince, který se cítil jako nejméně využívaný člen skupiny, proto se raději rozhodl pro odchod a následnou solovou karieru.

V roce 1989 bylo znovu vydáno album N.W.A. and the Posse. Své solo album vydal i The D.O.C., který opustil skupinu The Fila Fresh Crew a vydal se na solovou dráhu u Ruthless Records. Ke konci roku se rozžehl spor mezi skupinou a Ice Cubem, který si připadal nedoceněný za práci, kterou ve skupině dělal. Nakonec Ice Cube ze skupiny odešel a započal svou solovou karieru. Své názory ohledně skupiny vyjádřil v několika vlastních písních.

V květnu 1991 bylo vydáno album Niggaz4life, na kterém účinkovali Dr. Dre, Eazy-E a MC Ren. Avšak finanční spory se vyostřily i u dalších členů Ruthless Records, a to vedlo k odchodu Dr. Dreho a The D.O.C.ho k Death Row Records. Eazy-E tuto situaci neunesl a oba nevybíravě dissoval, oni poté také odpověděli a prozradili Eazy-Eovu homosexualitu. Tím se skupina oficiálně rozpadla. Roku 1995 Eazy-E zemřel na AIDS a veškeré spory skupiny zmizely.

Roku 1999 vypadalo znovuspojení skupiny velmi reálně. Šířily se zprávy, že skupina, ve starém složení, plánuje vydat nové album nazvané Not These Niggaz Again. Avšak setkali se s právními problémy, jelikož společnosti Priority Records, Interscope Records a No Limit Records si nárokovaly práva na jméno N.W.A. Nakonec tedy práce na albu skupiny ustaly a fanouškům jsou tak známy jen dvě písně z tohoto comebacku - "Hello" a "Chin Check" (ft. Snoop Dogg). Členové se tedy rozhodli vydat kompilační alba "The N.W.A. Legacy", ta však obsahovala především solo písně bývaých členů skupiny N.W.A, i tak zaznamenala komerční úspěch.

Skupina se tak již nikdy nedala dohromady, ovšem členové Ice Cube a Dr. Dre zanamenali neuvěřitelně úspěšné solo kariéry. Dr. Dre je navíc považován za jednoho z nejlepších hip-hopových producentů vůbec.

Podle určitých zpráv by se jejich příběh měl dočkat zfilmování do roku 2012. Role Eazy-Eho a Ice Cubea by si měli zahrát jejich synové. Scénáře se chopili S. Leigh Savidge a Alan Wenkus,.

Zdroj: Wikipedia.org

Členové skupiny N.W.A.

Fotky N.W.A. (68)

Videoklipy N.W.A. (84)

Písně N.W.A. (433)

Všechny písně N.W.A. (433) »

Diskografie N.W.A. (16)

TOPlist