Modern Talking

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším 1 antifanoušek
Napiš názor 0 názorů
Hodnocení
84% (8 hlasů) Neumístněno

Popis interpreta Modern Talking Upravit životopis

Modern Talking byla německá hudební skupina, která vznikla roku 1984. Bývají zařazováni do hudebních stylů eurodance, euro disco a synthpop. Modern Talking tvoří duo Thomas Anders (zpěvák) a Dieter Bohlen (zpěvák, skladatel, textař a producent). Bohlen vystudoval podnikovou ekonomickou školu na Univerzitě v Göttingenu, Anders nedokončil vysokoškolská studia hudby a germanistiky, jelikož dal přednost kariéře zpěváka.

Historie

Prvním úspěchem Modern Talking byla píseň „You're My Heart, You're My Soul“, kterou měl Dieter Bohlen napsanou ještě před založením skupiny. Následovaly slavné diskotékové hity s chytlavou melodií jako např. „You Can Win If You Want“, „Cheri Cheri Lady“, „Brother Louie“, „Atlantis Is Calling (S.O.S. For Love)“, „Lady Lai“, „Angie's Heart“, „Geronimo's Cadillac“, „Give Me Peace On Earth“, „Jet Airliner“, „In 100 Years“, atd.

Po prvních úspěších se však objevily i první rozpory, za kterými prý stála především Andersova panovačná manželka Nora Balling. V roce 1987 se po šesti vydaných albech skupina rozpadla hádkou v médiích. Thomas Anders i Dieter Bohlen se věnovali svým sólovým projektům. Anders začal vydávat sólová alba zejména ve Spojených státech a Bohlen rozjel svůj (úspěšnější) projekt Blue System.

V letech 1998 až 2003 se oba dali opět dohromady poté, co manželka Nora opustila Thomase Anderse v USA s jiným milencem. Modern talking natočili znovu staré hity, přidali řadu nových písniček a vydali několik alb. Poslední nese příznačný název The Final Album s podtitulem The Ultimate Best Of. Jde o kompilaci jejich předchozích největších hitů. Od roku 2003 se opět věnují pouze svým sólovým dráhám. Dieter Bohlen je porotcem německé soutěže Deutschland sucht den Superstar (Německo hledá superstar), píše knihy o sobě. Thomas Anders dál vydává sólová alba.

Zdroj: Wikipedia.org

Členové skupiny Modern Talking

Fotky Modern Talking (106)

Videoklipy Modern Talking (193)

Písně Modern Talking (549)

Všechny písně Modern Talking (549) »

Diskografie Modern Talking (55)

TOPlist