Lunetic

profil
Fandím 1 fanoušek
Nesnáším 1 antifanoušek
Napiš názor 0 názorů
Hodnocení
78% (4 hlasů) Neumístněno

Popis interpreta Lunetic Upravit životopis

Lunetic je česká hudební skupina. Jejími členy jsou Václav Jelínek, David Škach, Martin Kocián a Aleš Lehký. Skupina se proslavila především na konci 90. let 20. století.

Kapelu založili v roce 1995 Martin Kocián a Aleš Lehký. Když členové vymýšleli název pro skupinu, napadlo je anglické lunatic (blázni, šílenci). Aby jej trochu počeštili, změnili toto slovo na Lunetic. Začínali jako taneční eurodance skupina na diskotékách a postupem času začali i zpívat. Zprvu zpívali i anglicky.

V roce 1998 přišel velký zlom, když si jich všiml producent Stano Šimor. Lunetic začali zpívat česky, napsali hit „Máma“ a začali moderovat televizní hitparádu ESO.

Hit „Máma“ se rychle uchytil a skupina Lunetic se dostala na přední příčky českých hitparád. Tato obliba trvala v letech 1998-2000, kdy kapela získala třetí místo na Českém slavíkovi.

Skupina se rozpadla v roce 2003. Po rozpadu se ještě snažil uchytit Václav Jelínek, když vydal rockově laděné album Pod vodou, ale neměl úspěch. Vlastní CD také vydal Martin Kocián, ale měl ještě menší ohlas než Jelínek.

Členové Luneticu se dali znovu dohromady v roce 2008. Vydali nové album se všemi svými největšími hity a DVD se všemi videoklipy. K této příležitosti uspořádali dva koncerty - v Praze a v Liberci.

Nyní už kapela opět vystupuje naplno. Jezdí po celé republice, zatím hraje na diskotékách.

Zdroj: Wikipedia.org

Členové skupiny Lunetic

Fotky Lunetic (0)

Videoklipy Lunetic (52)

Písně Lunetic (75)

Všechny písně Lunetic (75) »

Diskografie Lunetic (3)

Casoprostor ( 10 Jul 2007)
Kapky pribehu ( 23 Apr 2007)
Na prani ( 30 Oct 2006)
Celá diskografie Lunetic (3) »
TOPlist