Lana Del Rey

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 1 fanoušek
Nesnáším 0 antifanoušků
Napiš názor 1 názor
Hodnocení
93% (13 hlasů) Neumístněno
Žánry: alternativní , indie , pop , indie pop , jazz

Popis interpreta Lana Del Rey Upravit životopis

Elizabeth Grant (* 21. června 1986), známá pod uměleckým pseudonymem jako Lana Del Rey je americká zpěvačka a skladatelka.

Začátky

Grantová se narodila v New Yorku a vyrostla v Lake Placid. V patnácti se přestěhovala za školou do Connecticutu. Je dcerou doménového investora a milionáře Roberta Granta. Její management jí vybral pseudonym, pod kterým nyní vystupuje, "Chtěla jsem mít kapelu, ale vydavatelství chtělo, abych působila sólově". První nahrávku Del Rey vydala v říjnu 2008, jednalo se o tří písňové EP pojmenované Kill Kill. V lednu 2010 vydala první sólovou desku, která nesla název po ní Lana Del Rey. Její otec Robert Grant jí pomohl s marketingem. Album bylo krátce dostupné i na iTunes, poté jej z neznámých důvodů stáhli z prodeje.

Deska Born to Die: 2011 – současnost

Na konci června 2011 Del Rey podepsala smlouvu s vydavatelstvím Stranger Records a v říjnu vydala debutový singl "Video Games". Ve stejném měsíci s ní podepsalo smlouvu další vydavatelství Interscope Records.

30. prosince 2011 vydala Lana Del Rey druhý singl "Born to Die". Ve francouzské show Taratata během rozhovoru prozradila, že její první deska ponese stejný název a vyjde 30. ledna 2012.

Zdroj: Wikipedia.org

Fotky Lana Del Rey (56)

Videoklipy Lana Del Rey (15)

Písně Lana Del Rey (15)

Všechny písně Lana Del Rey (15) »
TOPlist