Kosheen

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším 0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů
Hodnocení
0% (0 hlasů) Neumístněno

Popis interpreta Kosheen Upravit životopis

Kosheen je anglická drum and bassová a rocková hudební skupina z Bristolu. Trio tvoří producenti Markee Substance a Darren Decoder společně se zpěvačkou Sian Evans. Jméno skupiny je kombinací japonských slov "starý" (古, 'ko') a "nový" (新, 'shin').

Historie

Resist (1999 – 2002)

Jejich první album Resist vyšlo v září roku 2001 a dostalo se na osmou příčku albové hitparády v domovské Británii. Pochází z něj hity jako "(Slip & Slide) Suicide", "Hide U", "Catch", "Hungry" nebo "Harder". Skladby z alba "Resist" se také objevily např. v počítačové hře FIFA od EA Sports, konkrétně "Hide U" s "Catch" a také "Harder" v herní sérii Nokia Game.

Kokopelli (2003 – 2005)

Druhé album Kokopelli vyšlo v srpnu 2003 a dostalo název podle a mytologického boha Kokopelliho, zobrazovaného jako hráče na flétnu. Album se oproti předchozímu odklonilo od tanečních stylů a vsadilo více na kytary a zadumané až temné texty. V albovém žebříčku se v Británii vyhouplo až na sedmé místo a stejně tak první singl "All In My Head" vyšplhal na sedmou příčku tamní singlové hitparády. Dalšími singly se staly "Wasting My Time" a "Avalanche" (která byla ale dostupná pouze pro stažení). Písnička "Swamp" se např. objevila v oblíbené kriminální serii Kriminálka Las Vegas.

Damage (2007 - 2008)

Třetí album Damage vyšlo nejdříve v Evropě pod Universal music v březnu roku 2007. Edice alba Damage pro Anglii vyšla o pár měsíců později a to v září s dvěma skladbami navíc — "Analogue Street Dub" a "Professional Friend". Jako prvním singl byl vybrán "Overkill", ktetrý vyšel v březnu (v EU) a srpnu (v UK) 2007.

Independence (2010 - současnost)

Jejich čtvrté studiové album bylo dokončeno již v květnu 2010 s předpokládaným datem vydání na podzim (nejspíše listopad). Vydání bylo ale nakonec posunuto až na rok 2011. Album bylo pojemnováno Independence (nezávislost) a prvním singlem by se měla stát skladba "Get A New One". Další potvrzené songy, které by se měly na albu objevit jsou "Sign", "Waste", "Spies", "Addict", "Harder They Fall", "Shut U Out", "Tightly" nebo "I Don't Need It". Většina výše jmenovaných písniček už zazněla na koncertech, včetně těch v Čechách. 19. prosince 2010 byla na oficiální FB stránce skupiny zveřejněna první ochutnávka z chystaného alba v podobě písničky "Belladonna" a další 3 písničky ("Waste", "Enter" a "You Don't Own Me") převážně v remixovaných podobách na jejich Soundcloud. Na konci července 2011 Kosheen potvrdili na jejich FB stránce, že nový singl vyjde v září a album bude následovat v listopadu.

Zdroj: Wikipedia.org

Členové skupiny Kosheen

Fotky Kosheen (38)

Videoklipy Kosheen (63)

Písně Kosheen (342)

Všechny písně Kosheen (342) »

Diskografie Kosheen (5)

Kokopelli ( 11 Aug 2003)
Berlin Live ( 4 Aug 2008)
Damage ( 26 Oct 2007)
Celá diskografie Kosheen (5) »
TOPlist