J. Cole

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším 0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů
Hodnocení
0% (0 hlasů) Neumístněno

Popis interpreta J. Cole Upravit životopis

Jermaine Lamarr Cole (* 28. leden 1985, Frankfurt, Německo), spíše známý jako J. Cole, je americký rapper a hudební producent s německými kořeny.

Biografie

Dětství

Narodil se v německém Frankfurtu v roce 1985. Když mu bylo osm měsíců rodina se přestěhovala do Fayetteville v Severní Karolíně. Brzy po přestěhování jeho otec opustil rodinu. Vystudoval střední školu Terry Sanford High School ve Fayetteville a poté i newyorskou St. John's University, kde studoval obchod a management.

Hudební kariéra

Počátky

S rapováním započal ve čtrnácti letech, kdy mu byl mentorem jeho bratranec J. Money. Později prohlásil, že jeho styl je inspirovaný Tupacem, Nasem a Eminemem. O rok později začíná i s producentskou tvorbou. V sedmnácti letech se snaží proslavit na internetu pod pseudonymem "Therapist".

Mixtapy a smlouva s Roc Nation (2007-2010)

Svůj první nezávislý mixtape vydal v roce 2007 pod názvem The Come Up. Roku 2009 nahrál píseň "Lights Please", která byla příčinou zisku smlouvy s Jay-Zýho nahrávací společností Roc Nation. V červnu 2009 zde vydal mixtape s názvem The Warm Up.

Publicitu získal po spolupráci na Jay-Zýho písni "A Star is Born" z alba The Blueprint 3. Také hostoval na písních rappera Wale. Roku 2010 hostoval na albech či mixtapech dua Talib Kweli & DJ Hi-Tek, rappera B.o.B a zpěvačky Keri Hilson. Také vydal svůj třetí mixtape nazvaný Friday Night Lights.

Cole World: The Sideline Story (2011- současnost)

V červnu 2010 vydal první singl z alba nazvaný "Who Dat", který se umístil na 93. příčce žebříčku Billboard Hot 100. Jako promo singl byla v červnu 2011 vydána píseň "Work Out", ta se v US hitparádě umístila na 14. příčce. K propagaci alba zdarma zveřejňoval sérii EP s názvem Any Given Sunday. Na začátku září 2011 byl vydán druhý oficiální singl "Can't Get Enough". Album Cole World: The Sideline Story bylo vydáno 27. září 2011. V první týden se v USA prodalo 218 000 kusů. Album debutovalo na první příčce žebříčku Billboard 200. V prosinci 2011 album získalo certifikaci zlatá deska od společnsoti RIAA.

V říjnu oznámil, že již nahrává své druhé album, pro které využije i písní nahraných pro svůj debut. Album by mělo být vydáno v červnu 2012.

Zdroj: Wikipedia.org

Fotky J. Cole (156)

Videoklipy J. Cole (13)

Písně J. Cole (13)

Všechny písně J. Cole (13) »
TOPlist