Gogol Bordello

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším 0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů
Hodnocení
0% (0 hlasů) Neumístněno
Žánry: rock , punk , folk , cikánská , folk punk

Popis interpreta Gogol Bordello Upravit životopis

Gogol Bordello je cikánská punková kapela pocházející z New York City. Mezi členy je mnoho imigrantů z východní Evropy. Zvuk kapely je inspirován cikánskou hudbou, používá harmoniku, housle a kombinuje je s bicími, elektrickými kytarami a také s punkem, dubem a kabaretem. V New York City je kapela známa svými bouřlivými koncerty v Lower East Side. Od roku 2000 kapela vyjíždí na turné po Spojených státech i Evropě.

V čele kapely stojí charismatický ukrajinský emigrant Eugene Hütz (DJ Hütz), který hrál hlavní roli ve filmu Everything is Illuminated a objevil se také v dokumentu Kill Your Idols o punkové scéně v New York City.

Kapela vznikla v roce 1999, když se Hütz přestěhoval do New York City a ve stejném roce vyšel první singl a poté následovalo několik řadových alb, stejně jako evropské turné. New York Times je popisují takto: „Gogol Bordello se v New Yorku stali undergroundovým fenoménem se svým stylem odporu ke globalizaci. Jejich zvuk je chraptivý, sladký, melodický, bezstarostně energický jako punk a cikánská hudba, které je inspirovaly. Iggy Pop se setkává s Kafkou. Divná směsice Dead Kennedys, Flogging Molly a Decemberists (pouze instrumentální zvuk může být příbuzný k Decemberists). Phil Jupitus v Jools Holland Live je označil jako The Clash bojující s The Pogues ve východní Evropě.“

V rozhovoru pro NPR uvedl Hütz Jimiho Hendrixe a Parliament-Funkadelic jako hudební vzory kapely a Nikolaje Gogola jako filosofický vzor.

Jejich píseň My Strange Uncles From Abroad reprezentuje jejich folkový východoevropský zvuk, Start Wearing Purple předcházela jejich úspěchu ve Velké Británii a Occurrence on the Border byla zařazena na čtvrtém dílu kompilace Punk Rock Strike.

Někteří členové jsou zároveň členy J.U.F. (Jewish-Ukrainian Freundschaft), jejíž zvuk je podobný tomu od Gogol Bordello.

Zdroj: Wikipedia.org

Členové skupiny Gogol Bordello

Fotky Gogol Bordello (104)

Videoklipy Gogol Bordello (100)

Písně Gogol Bordello (434)

Všechny písně Gogol Bordello (434) »

Diskografie Gogol Bordello (10)

TOPlist