George Michael

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 1 fanoušek
Nesnáším 0 antifanoušků
Napiš názor 1 názor
Hodnocení
100% (1 hlasů) Neumístněno

Popis interpreta George Michael Upravit životopis

Georgios Kyriacos Panayiotou uměleckým jménem George Michael (* 25. červen 1963 Londýn, Anglie) je britský zpěvák, skladatel a producent s řeckými kořeny. V letech 1981 až 1986 působil společně s Andrewem Ridgeleym v popové skupině Wham!, později se proslavil coby sólový zpěvák ovlivněný soulem a rhythm and blues.

Hudební kariéra

Narodil se v severním Londýně. Jeho otec se jmenoval Kyriacos Panayiotou a pracoval jako manažer v restauraci, matka, Lesley Angold Harrison, byla bývalá tanečnice a v roce 1997 zemřela na rakovinu. George Michael začal svou kariéru s kapelou The Executive, která ovšem vydržela jen krátce. Slavným se stal až po založení skupiny Wham! v roce 1981. I ta se však rozpadla a po roce 1986 se George vydává na sólovou dráhu.

Debutové album s názvem Faith vyšlo v roce 1987 a vyhrálo Grammy v kategorii „Nejlepší album roku“. 21 milionů (v USA více než 10 mil.) prodaných kusů ho zařadilo na 52. místo v žebříčku nejprodávanějších desek všech dob v USA. Po celém světě se prodalo více než 85 mil. jeho nahrávek, George Michael byl nejvíce hraným interpretem britských rádií za uplynulých 20 let.

Zdroj: Wikipedia.org

Fotky George Michael (187)

Videoklipy George Michael (13)

Písně George Michael (13)

Všechny písně George Michael (13) »
TOPlist