Gaia Mesiah

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším 0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů
Hodnocení
0% (0 hlasů) Neumístněno

Popis interpreta Gaia Mesiah Upravit životopis

Gaia Mesiah byla česká metalová a hardrocková kapela.

Historie

Zakládajícími členkami se staly v roce 1998 bubenice Misha Cortéz a kytaristka Santa Morella, které se sešly v kapele Panika a pak spoluzaložily a hrály v kapele Rage Against The Machine revival. Od tohoto roku se také datují první skladby a texty pro Gaia Mesiah, která byla pod tímto jménem oficiálně založena 19. 11. 2000. Zpěvačka Marka Rybin a baskytarista Josh Stewart se přidali o rok později, a krátce na to se uskutečnilo první veřejné vystoupení v této sestavě v pražském klubu Futurum, 2001. Na koncertech je občas doplňuje Pedro Paredes - hráč na panovu flétnu a charangu (jihoamerický strunný nástroj).

Sedmipísňový samizdat s názvem Gaia Mesiah si vydali vlastním nákladem v roce 2003. Písně „Ocean", „Gaia Mesiah", „Apocalypse 5" a „Legulize Marijuana" se v menších obměnách objevily i na debutu Ocean, jenž vyšel o dva roky později na labelu Universal Music (produkoval ho George Eric). K velmi oblíbenému singlu „Maňana" byl natočen videoklip, jehož režisérem se stal Vladimír Michálek.

Album Alpha Female (2007) je výsledkem spolupráce kapely a Jaze Colemana, legendárního producenta, skladatele a frontmana skupiny Killing Joke.

V březnu 2008 nečekaně opustila kapelu zpěvačka Marka Rybin a stejně tak o pár měsíců později i australský baskytarista Josh Stewart. Skupina vyhlásila roční koncertní pauzu, kterou využila k práci na třetím studiovém albu (plánovaném na rok 2009) a přípravě nové podoby koncertní show..

Zatím poslední live album Thank You dr. Beat je zároveň rekapitulační nahrávkou první sestavy, záznam je z vyprodaného dvojkoncertu v Lucerna Music Baru v Praze z prosince 2007, kde kapela oslavila 6. narozeniny. Album obsahuje 11 živých písní, 4 remixy a jako bonus klip k písni Alpha Female.

22.3.2008 - Kapela oznamuje na svých stránkách znovuobnovení své činnosti a návrat na koncertní podia. Mikrofonu se ujímá zpěvák Viktor Dyk. Novým členem kapely se stává také baskytarista Jirka Tille, kterého posluchači znají mj. i díky působení v kapele Kurtizány z 25. Avenue.

Roku 2011 kapela ukončila činnost.

Vznik jména skupiny

Jméno Gaia Mesiah vzniklo podle komentáře samotných členek kapely záměrným vypuštěním písmene s ze slova Messiah v anglickém spojení Gaia Messiah (v překladu Spasitel Země). Sami však říkají, že rozhodně nejsou žádní spasitelé a výklad tohoto spojení nechávají čistě na fantazii posluchačů.

Filozofie tvorby

Stejně jako u kolegů (Rage Against the Machine), mají i pro výraz skupiny Gaia Mesiah (alespoň podle členek kapely) zásadní význam jejich postoje k aktuálním politickým, ekologickým i mezilidským tématům, které ony samy označují za radikální. Tyto postoje se kapela snaží promítnout i do svých (vesměs v angličtině psaných) textů.

Skupina se vymezuje proti mainstreamové, na zisk a konzum zaměřené pop-kultuře, mimo jiné odmítáním živého hraní v televizních studiích.

Členové

Současná sestava

 • Viktor Dyk - český zpěvák, textař, producent, muzikálový herec - začínal v kapelách Božská těla, Dorota B.B., spoluautor soundtracků k filmům Snowborďáci, Rock podvraťáků, Bestiář
 • Kateřina Ryšavá (uměleckým jménem Santa Morella) - kytara, vokály - dříve v Sunbeach, Panika, Rage Against The Machine Revival, dnes kromě Gaia Mesiah také Janis Joplin Revival a Žlutý pes
 • Micha-ela Moravcová (uměleckým jménem Misha Cortéz) - bicí - dříve v Stará Stanová kůže, Ó-ja, Ksichties, Panika, Rage Against The Machine Revival
 • Jiří Tille - baskytara - kromě GM stále člen kapely Kurtizány z 25. Avenue

Občasný host

 • Pedro Paredes Ekvádor - charanga

Bývalí členové

 • Josh Stewart bg
 • Markéta Rybinová
 • Adam Stivín bg
 • Petr "Štětináč" Štětina Bg
 • Michal Krásný aka "Beauty Mike" Bg
 • Sundari Bg
 • Roman Lomtadze perc.
 • David Jaroš perc.

Zdroj: Wikipedia.org

Fotky Gaia Mesiah (21)

Videoklipy Gaia Mesiah (37)

Písně Gaia Mesiah (89)

Všechny písně Gaia Mesiah (89) »

Diskografie Gaia Mesiah (3)

Alpha Female ( 9 Apr 2007)
Thank You Dr. Beat ( 23 Jun 2008)
Ocean ( 2 Oct 2006)
Celá diskografie Gaia Mesiah (3) »
TOPlist