Flogging Molly

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším 0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů
Hodnocení
0% (0 hlasů) Neumístněno
Žánry: rock , punk , folk , keltská , folk punk

Popis interpreta Flogging Molly Upravit životopis

Flogging Molly je sedmičlenná hudební skupina zformovaná v Los Angeles. V hudbě Flogging Molly se snoubí energický punk rock a tradiční irské melodie. Flogging Molly spolupracuje s hudebním vydavatelstvím SideOneDummy Records.

Historie

Kapelu založil Irský rodák Dave King společně s kytaristou Tedem Huttem, baskytaristou Jeffem Petersem a houslistkou Bridget Regan. Společně napsali a nacvičili první písničky jako "Black Friday Rule" nebo "Devils Dance Floor". Flogging Molly hrála každé pondělí v irském baru Molly Mallone's. Ted Hutt a Jeff Peters však kapelu časem opustili, protože jejich původní kapela dostala nabídku k natočení alba. Dave a Bridget pak hledali nové členy kapely a vznikla současná formace Flogging Molly.
Během turné k albu "Float" se Dave oženil s Bridget na skromném obřadu v Tokiu.
V roce 2007 opustil kapelu akordeonista Matthew Hensley, aby se mohl více věnovat svému osmiletému synovi. Matt sám mluvil spíše o tom, že nebude s kapelou jezdit na turné. Nyní již však s kapelou opět hraje a na turné jezdí také.

Pojmenování

Název vychází ze jména baru, ve kterém kapela hrávala ve svých začátcích. Frontman Dave King kdysi v rozhovoru pro magazín Kerrang! řekl, že kapela měla pocit, jako kdyby svůj domovský bar každé pondělí mrskala - (anglické "to flog" - mrskat) svou energickou hudbou.

Hudba

Flogging Molly se může chlubit naprosto specifickým hudebním projevem. Frontman Dave King říká: "Kdybychom neměli mandolinu, akordeon, housle a flétnu, byl by to punk rock. Kdybychom neměli kytaru, baskytaru a bubny, byla by to tradiční irská hudba.“ Hudba kapely je velice melodická, takže je snadné na ni tancovat, zároveň kombinuje živé irské melodie s energií a divokostí punku a chytrými poetickými texty.
Jejich hudba je ovlivněna především kapelami a interprety jako jsou The Dubliners, Horslips, Johnny Cash, a The Clash. Celkově se jejich písničky pohybují od "pirátských", jako je "Salty Dog", "Cruel Mistress", nebo "Seven Deadly Sins", přes drzé "What's Left of the Flag", "Drunken Lullabies", nebo "Rebels of the Sacred Heart" až k poměrně melancholickýmskladbám, jako "Far Away Boys", "The Sun Never Shines (On Closed Doors)", či "Float". Texty se obvykle zabývají tématy jako je Irsko a irsklá historie, alkohol, politika, láska, smrt nebo Katolická církev. Písničky "What's Left of the Flag" a "The Likes of You Again" byly napsány jako pocta otci Davea Kinga, který zemřel behem Kingova dětství Pro kapelu je také charakteristická divokost živých vystoupení, její projev na pódiu je spontánní a koncert od koncertu se hrají písničky trošku jinak. Dave King také s oblibou prokládá vystoupení krátkými proslovy, vtípky a podobně.

Členové

  • Dave King – zpěv, akustická kytara, bodhrán, banjo.
  • Bridget Regan – housle, tin whistle, irské dudy(Uilleann pipes), zpěv
  • Dennis Casey – elektrická kytara, zpěv
  • Matt Hensley – akordeon, tahací harmonika
  • Nathen Maxwell – basová kytara, zpěv
  • Bob Schmidt – mandolína, banjo
  • George Schwindt – bicí, buben

Zdroj: Wikipedia.org

Členové skupiny Flogging Molly

Fotky Flogging Molly (47)

Videoklipy Flogging Molly (83)

Písně Flogging Molly (421)

Všechny písně Flogging Molly (421) »

Diskografie Flogging Molly (8)

Float ( 4 Mar 2008)
Whiskey on a Sunday ( 25 Jul 2006)
Celá diskografie Flogging Molly (8) »
TOPlist