Epica

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším 0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů
Hodnocení
78% (5 hlasů) Neumístněno

Popis interpreta Epica Upravit životopis

Epica je nizozemská symphonic metalová skupina, která dává důraz na operní prvky kombinované s typickým death metalovým chrapotem (growling). Zakládajícím členem je kytarista a zpěvák Mark Jansen, který kapelu založil těsně po svém odchodu z After Forever.

Biografie

Na konci roku 2002 opustil Mark Jansen After Forever kvůli neshodám v tvorbě a začal hledat muzikanty k založení nového projektu, zpočátku pojmenovaného Sahara Dust. Na začátku roku 2003 počítala kapela s Helenou Michaelsenovou(z Trail of Tears) jako svou frontwomankou, ale ta byla po krátké době vystřídaná do té doby neznámou mezzo-sopranistkou Simonou Simonsovou, Jansenovou přítelkyní. Kapelu doplnili kytarista Ad Sluijter, bubeník Jeroen Simons, bassista Yves Huts a klávesista Coen Janssen. Změnili si jméno na Epica, inspirováni albem Epica od americké formace Kamelot.

Epica poté sestavila sbor - složený z šesti mužů a šesti žen - a smyčcový orchestr - troje housle, dvě violy, dvě violoncella a kontrabas - který měl hrát s nimi. Producentem jejich debutového alba The Phantom Agony byl Sacha Paeth(předtím byl producentem kapel jako Angra, Rhapsody of Fire, Kamelot) a bylo vydáno ke konci roku 2003.

Jejich druhé album bylo nazváno Consign to Oblivion. V songu „Trois Viegres“ můžeme slyšet hosta - Roye Khana(z kapely Kamelot). Epica se také přidala ke Kamelotu jako podpůrná kapela na jejich turné k albu The Black Halo a jejich vystoupení v Rockefeller Music Hall v Oslu bude na živém DVD Kamelotu, které by mělo být vydáno roku 2006.

The Score - An Epic Journey bylo vydáno v září 2005 a jedná se o soundtrack k holandskému filmu Joyride, přesto jej můžeme vidět jako jejich třetí album. Jak řekl kytarista Mark Jansen - album je „Typická Epica. Jenom beze zpěvu, kytar, bassovky a bubnů.“

V letech 2005 a 2006 jela Epica společně s kapelou Kamelot na svou první tour po Severní Americe. Po tour opustil kapelu její bubeník, Jeroen Simons.

K vydání nového alba si vybrali jako nového bubeníka Ariëna van Weesenbeeka a v roce 2007 natočili album Divine Conspiracy, které sklidilo velký úspěch a Epica mohla rozjet své vlastní turné.

V roce 2008 měli koncert v Maďarském Miskolcu na Opera Rock Show, za doprovodu 40 členného orchestru a 30 členného sboru. Celý koncert se natočil na dvě CD pod souhrnným názvem The Classical Conspiracy.

V roce 2009 vyšlo jejich poslední album, Design Your Universe, které bylo ještě více úspěšné než Divine Conspiracy. Projevuje se zde pocit "epičnosti," což k jejich jménu patří. Na desce dostává prostor nový kytarista Isaac Delahaye, který nahradil Ad Sluijtera.

Sestava

  • Simone Simons - mezzo-sopránový zpěv
  • Mark Jansen - kytara a chrapot(growling, screaming)
  • Isaac Delahaye - kytara
  • Yves Huts - basová kytara
  • Coen Janssen - syntetizér
  • Ariën van Weesenbeek - bicí

Bývalí členové

  • Ad Sluijter
  • Helena Michaelsen
  • Jeroen Simons

Zdroj: Wikipedia.org

Členové skupiny Epica

Fotky Epica (215)

Videoklipy Epica (107)

Písně Epica (427)

Všechny písně Epica (427) »

Diskografie Epica (9)

Celá diskografie Epica (9) »
TOPlist