Emigrate

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším 0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů
Hodnocení
0% (0 hlasů) Neumístněno

Popis interpreta Emigrate Upravit životopis

Emigrate je německá industrialmetalová hudební skupina založená Richardem Kruspem, kytaristou skupiny Rammstein. Kromě Kruspeho je ve skupině Olsen Involtini (hraje na kytaru), Arnaud Giroux (hraje na baskytaru) a Henka Johansson (hraje na bicí). Kruspe se stal frontmanem kapely a vedle hry na kytaru ještě zpívá v angličtině.

Historie

Richard Kruspe, kytarista německé hudební skupiny Rammstein, měl mnoho let sen založit si svou vlastní kapelu, stát se jejím frontmanem a skládat pro ni písničky a zpívat je v ní. V jednom rozhovoru se Kruspe zmínil, že s několika přáteli pracuje na nějakém vedlejším projektu.

V roce 2005 se Rammstein rozhodl, že natočí již připravované album Rosenrot a objede turné s tímto albem spojené a potom si dá na delší dobu na neurčito pauzu. Po skončení tohoto turné založil Kruspe kapelu Emigrate. Vznik kapely financoval a dodnes financuje ze svých peněz, ale sám tvrdí, že mu nejde o to, aby na skupině zbohatl. Kruspe se stal frontmanem skupiny a splnil si svůj sen, sám skládal písně a také je zpíval (v albech je ale zpěv počítačově upraven), kromě toho hrál i na kytaru. Členy kapely se staly ještě Henka Johansson, člen švédské skupiny Clawfinger, Francouz Arnaud Giroux a Olsen Involtini. Johansson hraje na bicí, Giroux na baskytaru a Involtini na kytaru.

Zatímco Rammstein zpívá až na výjimky v němčině, Emigrate má písně všechny anglické. Emigrate také kladou větší důraz na melodii než Rammstein (ale i než mnohé jiné skupiny) a nehrají tolik tvrdou hudbu, melodie je jednodušší, ale tempo je zase o něco vyšší. Typický kytarový styl Richarda Kruspeho je v podstatě stejný jako v Rammsteinu.

Název skupiny

Skupina Emigrate kdysi poskytla rozhovor internetovému portálu Motormusic.de. V rozhovoru mimo jiné uvedli, proč bylo jako název skupiny zvoleno zrovna slovo Emigrate. Richard Kruspe uvedl: „V přístavech New Yorku je jistě mnoho generací přistěhovalců, kteří svou původní vlast opustili a šli hledat štěstí do tohoto města. Emigrate znamená pro mě jak fyzické, tak i duševní odstěhování.“

Zdroj: Wikipedia.org

Členové skupiny Emigrate

Fotky Emigrate (62)

Videoklipy Emigrate (25)

Písně Emigrate (108)

Všechny písně Emigrate (108) »

Diskografie Emigrate (1)

Emigrate ( 31 Aug 2007)
Celá diskografie Emigrate (1) »
TOPlist