Destiny's Child

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 1 fanoušek
Nesnáším 0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů
Hodnocení
100% (1 hlasů) Neumístněno
Žánry: pop , soul , RnB , taneční , Dance-pop

Popis interpreta Destiny's Child Upravit životopis

Destiny's Child byla americká dívčí skupina v čele se zpěvačkou Beyoncé Knowles. Celosvětově, včetně sólových nahrávek, prodali více než 50 mil. kopií, z toho 17 mil. jen v USA. Podle World Music Awards se jedná o nejlépe se prodávající dívčí skupinou všech dob.

Historie

Před tím, než v roce 1990 vznikla skupina Destiny´s Child, její členky získávaly zkušenosti v šestičlenné teenagerovské skupině Girls' Tyme. Po několika letech tvrdé práce se upsaly labelu Columbia Records, se kterým přišla i změna jména. Debutová deska nazvaná jednoduše Destiny's Child se poměrně slušně prodávala, avšak ten pravý úspěch přišel až s druhým albem The Writing's on the Wall (1999), jenž je neomylně vrhlo na špičku hudebního mainstreamu. Nejúspěšnější byly singly „Bills, Bills, Bills“, „Bug a Boo“ a „Say My Name“. Navzdory komerčnímu i hudebnímu úspěchu skupinu postihl vnitřní konflikt, během nějž se LaTavia Roberson a LeToya Luckett pokusily vyhodit manažera Matthewa Knowlese kvůli údajnému nespravedlivému přerozdělování peněz ve prospěch Kelly Rowland a Beyoncé. V únoru 2000 se karta obrátila - Roberson a Luckett byly nahrazeny novými členkami Michelle Williams a Farrah Franklin. O pět měsíců později však Franklin rozhodla z osobních důvodů skupinu opustit. Dále už pokračovali jen jako trio.

Na třetím albu Survivor se odrazily četné rozbroje uvnitř skupiny, a možná i díky tomu bylo velmi úspěšné - ve světě se ho prodalo na 12 mil. kopií, z toho 4,3 mil. jen v USA. Singly „Survivor“ a „Bootylicious“ ovládly přední příčky světových hitparád. V roce 2002 Destiny's Child oznámily dočasnou pauzu, což byl prostor k tomu, aby se jednotlivé zpěvačky prosadily i sólově. Opětovné shledání v roce 2004 zpečetily třikrát platinovým albem Destiny Fulfilled. O rok později, během světového turné, oznámily rozpuštění skupiny za účelem sólových aktivit v hudbě, divadle, televizi a filmu.

Zdroj: Wikipedia.org

Členové skupiny Destiny's Child

Fotky Destiny's Child (284)

Videoklipy Destiny's Child (131)

Písně Destiny's Child (384)

Všechny písně Destiny's Child (384) »

Diskografie Destiny's Child (20)

Destiny Fulfilled ( 15 Nov 2004)
Destiny's Child ( 2 Mar 1998)
Celá diskografie Destiny's Child (20) »
TOPlist