Cruachan

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším 0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů
Hodnocení
0% (0 hlasů) Neumístněno

Popis interpreta Cruachan Upravit životopis

Cruachan je název Irské folkmetalové/celtic metalové kapely založené roku 1992 Keithem Fayem po rozpadu Minas Tirith, existující od roku 1989.

Cruachan míchá keltskou music, historii a mytologii s black metalem. Blackmetalové vlivy v jejich hudbě každopádně postupně slábly, a mnoho fanoušků považuje za blackmetalové pouze první album Tuatha Na Gael. Jejich současná hudba je velmi melodická, s měkčími vokály, na nichž má zásluhu Karen Gilliganová, která vstoupila do kapely po vydání Tuatha Na Gael. Blackmetalové prvky zůstávají v některých písních, například hlavní vokály v titulní písni alba Pagan. Název Cruachan pravděpodobně pochází od stejnojmenného starobylého města, které bylo hlavním městem irského království Connacht.

Mnoho písní odkazuje na historii tohoto království, jako Cattle Raid of Cooley, což je událost z irské mytologie. Texty Cruachan také odkazují na vikingskou éru, invaze Vikingů do Irska, a porážku Dublinských Vikingů v bitvě u Clontarfu Brianem Boruem. Další písně hovoří o dalších událostech Irské historie, například takzvaných The Troubles, a irských mýtech a legendách. Některé písně také stojí na motivech z Tolkienových děl, např. The Fall Of Gondolin z alba Tuatha Na Gael a Sauron z Ride On. Cruachan se obecně stylizují do podoby novodobých bardů a vypravěčů.

Shane MacGowan z The Pogues se objevil v písni 'Ride On' na stejnojmenném singlu v roce 2001 i v digipakové verzi alba Folk-Lore.

Zdroj: Wikipedia.org

Fotky Cruachan (38)

Videoklipy Cruachan (82)

Písně Cruachan (447)

Všechny písně Cruachan (447) »

Diskografie Cruachan (9)

Folk-Lore ( 15 Apr 2008)
The Middle Kingdom ( 15 Apr 2008)
Folk Lore ( 27 Apr 2004)
Celá diskografie Cruachan (9) »
TOPlist